• Свеж
Justinstones Синтетичка пукнатина Аква стакло кристал хексагонална зашилена кула Реики Чакра фацетирана призма стапче од дома
zoom_in

Justinstones Синтетичка пукнатина Аква стакло кристал хексагонална зашилена кула Реики Чакра фацетирана призма стапче од дома

DEN 0.33

Стока
check Достапно.

Големина на камен : Долга околу 75-102мм (2,9 до 4 инчи), приближно 25-30мм (0,9 до 1,1 инчи) ширина. големина. Забелешка : Бидејќи секој камен е уникатно природно создавање, ве молиме очекувајте мала варијација во однос на бојата, текстурата и може да има чипови или гребнатини, како и ние луѓето, сите кристали се несовршени во совршена природа. Чакраите се центри на енергија, лоцирани на средната линија на телото. Секоја од 7 чакри претставуваат физичка, емоционална или ментална состојба, помагајќи да се збогати нечиј дух и благосостојба, камењата од чакра се користат за да се балансираат чакри на а секојдневна основа и за подобрување на лекувањето на чакра. Сечење стакло од камен 6 аспекти со висок квалитет на кристална призма. Добро за заздравување, медитација, балансирање на чакра, зголемување на енергијата, наполнета енергија, заштита, фенгшуи, манифестација, хартиена тежина, декорација на домови, амајлија и сл. Страшна идеја за подароци за оние кои штотуку почнуваат да експериментираат со лековити кристали. Големина на камен : Долга околу 75-102мм (2,9 до 4 инчи), приближно 25-30мм (0,9 до 1,1 инчи) ширина. големина. Забелешка : Бидејќи секој камен е уникатно природно создавање, ве молиме очекувајте мала варијација во однос на бојата, текстурата и може да има чипови или гребнатини, како и ние луѓето, сите кристали се несовршени во совршена природа. Чакраите се центри на енергија, лоцирани на средната линија на телото. Секоја од 7 чакри претставуваат физичка, емоционална или ментална состојба, помагајќи да се збогати нечиј дух и благосостојба, камењата од чакра се користат за да се балансираат чакри на а секојдневна основа и за подобрување на лекувањето на чакра. Сечење стакло од камен 6 аспекти со висок квалитет на кристална призма. Добро за заздравување, медитација, балансирање на чакра, зголемување на енергијата, наполнета енергија, заштита, фенгшуи, манифестација, хартиена тежина, декорација на домови, амајлија и сл. Страшна идеја за подароци за оние кои штотуку почнуваат да експериментираат со лековити кристали. Забелешка : Бидејќи секој камен е уникатно природно создавање, ве молиме очекувајте мала варијација во однос на бојата, текстурата и може да има чипови или гребнатини, како и ние луѓето, сите кристали се несовршени во совршена природа.

Избор на клиенти..