• Свеж
10 парчиња срцев квадратен нокти Rhinestone Flash Diamond Crystal Moonlight Intered Dation Nail Decoration Jewelry 8mm Flash Flash Gem -
zoom_in

10 парчиња срцев квадратен нокти Rhinestone Flash Diamond Crystal Moonlight Intered Dation Nail Decoration Jewelry 8mm Flash

DEN 1.00

Стока
check Достапно.

Боја : 8мм срце. Големина : С. Тежина : 10g. Количина : 20 парчиња. Големина : приближно 19*17мм. Боја : 8мм срце. Големина : С. Тежина : 10g. Количина : 20 парчиња. Големина : приближно 19*17мм. Информации за производот - материјал : Количина на смола - Производ Количина : 10pcs③color : Како што е прикажана сликата - се прикажува : како што е прикажана сликата - состојба на ликот : 100% ⑥ АППЛАТ НА : Полски за гел, подобро да се нанесува на про transparentирно основно палто прво.2. Нанесете uv гел во боја.3. Користете пинцети за да извадите количина на привлечност, притиснете ги sequins на ноктите со лепак за гел.4. Осигурете се дека шармите на ноктите се во вистинската позиција.5. Нанесете слој на транспарентен лак за нокти како горниот слој за заштита. Излечете ги ноктите под UV/LED ламбата. Тогаш е направен дизајн на уметност за нокти. Специфики на ИТИМ : Големина : Sweight : 10 Gquantity : 20pcs Size : приближно 19*17mmmodel Број : 12231235material : Crystal Number of Pieces : Comboorigin : Chinland Chinaitem Тип : Rhinestone & Decoration.

Избор на клиенти..