• Свеж
Uxcell тркалезна челична шипка, 6,5мм HSS струг Алатка за залихи на залихи со должина од 200 мм, за дупки за дупчење на вратило за дупчење на минијатурни минијатурни оски, ц?
zoom_in

Uxcell тркалезна челична шипка, 6,5мм HSS струг Алатка за залихи на залихи со должина од 200 мм, за дупки за дупчење на вратило

DEN 0.33

Стока
check Достапно.

Спецификации : Дијаметар : 6,5мм / 0,26 ", точност на дијаметарот : +/- 0,008мм / 0,0003"; Должина : 200мм / 7,87 ". Брза челична шипка е со комбинација на цврстина и цврстина за отпорност на абење, цврстина HRC61 ~ 63. на машински алати, високи тврди ејекторски шипки и централни иглички. Разновидни челични шипки : Погодно за обработка на горниот круг, крајно лице, ропство, нишка, авион, чекор, жлеб. Погоден за бакар, алуминиум, непрегасни челични артикли. Користете ја белешка некое масло за време на складирање и го намалуваат контакт со воздух или не изложуваат на воздух за заштита на 'рѓа. Површината е мазна, лесна за обликување, не се формираат пукнатини. Запоставете ги вашите потреби : челичните шипки можат да бидат лесни за сечење и формирани во делови за замена за скоро Сè. Може да се намали на која било големина што ја сакате според вашите потреби. Спецификации : Дијаметар : 6,5мм / 0,26 ", Точност на дијаметарот : +/- 0.008mm / 0.0003"; Должина : 200мм / 7,87 ". Челична шипка со голема брзина е со комбинација на цврстина и цврстина за отпорност на абење, цврстина HRC61 ~ 63. Општа намена : Широко се користи за обработка на секачи за мелење, остри ножеви, гравчиња, игли за печаци, шипки за ракави на машински алати, високи цврсти ејектори и центарот на иглички. Разновидни челични шипки : Погодно за обработка на горниот круг, крајното лице, роде, нишка, авион, чекор, жлеб. Погоден за бакар, алуминиум, непречен челик предмети. Користете Белешка : Ве молиме, додадете малку масло за време на складирањето и намалете го контакт со воздух или не изложувајте на воздух за заштита на 'рѓа. Површината е мазна, лесна за форма, не се формираат пукнатини. Исполнете ги вашите потреби : Челичните шипки можат да бидат лесни за сечење и формирани во делови за замена за скоро било што. Може да се намали на која било големина што ја сакате според вашите потреби. Карактеристики : Дијаметар : 6,5мм / 0,26 "Должина : 200мм / 7,87" Боја : Грејматеријал : HSS (челик со голема брзина) HRC : 61-63 Package Содржина : 1 парчиња X HSS струг Rod Sdescriptions : 1. Широко користена во вратилото на менувачот, моторната вратило, краткото вратило за поддршка, моделот на џебот на вратилото, минијатурната оска. Прачките можат да се исечат и да се формираат во делови за замена за скоро било што.2. Површината е мазна, лесна за форма, не се формираат пукнатини. За правење занаетчиски DIY. Цврст и издржлив. Тркалезните шипки се убави и лесни за сечење. Може да се намали на која било големина што ја сакате според вашите потреби.

Избор на клиенти..