• Свеж
Xucus 2 десетици 24 парчиња 80x80x80mm Триаголник Sponges Sponges Hoop Loop Dry & Wetwort Ceramic Grain Flexible Sand Haper -
zoom_in

Xucus 2 десетици 24 парчиња 80x80x80mm Триаголник Sponges Sponges Hoop Loop Dry & Wetwort Ceramic Grain Flexible Sand Haper

DEN 1.33

Стока
check Достапно.

Грит : 300-400, големина : 80x80x80mm. - Отстранување на подигнати влакна од дрво. - Измама помеѓу завршните палта. Grit 320 ~ 2000, се користи за да се постигне друго ниво на мазност на сите видови на материјали. Најчесто поставувани прашања. 2 десетици 24 парчиња 80x80x80mm Триаголник Sponges Sponges Hoop Јамка суво и влажно керамичко жито Флексибилно песок хартија од песок, песок сунѓер, главно се користи за полирање на модел на играчки, мобилен телефон, 3 C, електронски и дигитални производи. Површина на пластични производи за вбризгување. Препознати во пластично полирање.Грит : 300-400, 500-600, 800-1000, 1200-1500, 1800-2000 Упатство за градење 40 ~ 80 се добри за отстранување на материјалот и добро функционираат со моќните сандерс. Апликациите вклучуваат : - Одземање на завршницата, како што се боја или лак- отстранување на 'рѓата на метали или недостатоци во израмнување на дрво и обликување на Woodgrit 100 ~ 150, добро се одвиваат и со пескарење со рака и со пескарење на раката, подготвувајќи голи површини за финиш. Овој опсег е добар за : - Измазнување на работните парчиња- Отстранување на гребнатини- Конечна подготовка за завршна обработка на 180 ~ 320 Работа за завршна обработка. Зајачувањето на рацете е добро за овие апликации : - Отстранување на подигнати влакна од дрвени влакна- разгалување помеѓу финишот Couts Grit 320 ~ 2000, што се користи за да се постигне друго ниво на мазност на сите видови материјали. Услови за испорака на ЧПП : 1) Предметите ќе бидат испорачани во рок од 1 ~ 3 работни дена. Подгответе внимание, ве молам, не можеме да преземеме одговорност за какво било царинско задоцнување или данок. 3) Пред да нарачате, ве молиме контактирајте не за да ги потврдите вашите преферирани специфики за артиклите : Потекло : CN (потекло) DIY материјали : Метал Работна површина : Неетип : Необичен сунѓер Прилагодено : ДакМодел Број : Сп.

Избор на клиенти..