• Свеж
Леќи за зголемување на телефонот JOPWKUIN, микроскоп за мобилен телефон со висока дефиниција 200x F1.8 Осветлување на отворот за прилагодување на отворено
zoom_in

Леќи за зголемување на телефонот JOPWKUIN, микроскоп за мобилен телефон со висока дефиниција 200x F1.8 Осветлување на отворот

DEN 2.33

Стока
check Достапно.

[Висока дефиниција] Оптика за обложување со повеќе слоеви, пукање со висока дефиниција, користена за лабораториска работа, проценка на накит, истражување на уметност, истражување на отворено, итн. Ниту една апликација, едноставна работа, доаѓа со CPL за да ги елиминира рефлексиите. [F1.8 Дизајн на отворот] Специјално дизајниран за мобилни телефони, дизајн на отворот F1.8, компатибилен со мобилни телефони со единечни и двојни фотоапарати, за да се задоволи вашата различна потреба. [Издржлив материјал] изработен од високо квалитетни ABS и компјутерски материјали, што е лесен и преносен, отпорен на абење, издржлив и може да се користи долго време. [Широко примена] широко користена во учењето и образованието за биологијата на децата, набудување и учење на животни и PL, цвеќиња, инсекти, карпи, примероци, итн., И собирање на слики. Функција : 1. [Висока дефиниција] Оптика за обложување со повеќе слоеви, пукање со висока дефиниција, користена за лабораториска работа, евалуација на накит, истражување на уметноста, истражување на отворено, итн .2. [Прилагодливо осветлување] Телефонски микроскоп леќи со светлина, прилагодување на осветленост од две нивоа, може да се користи по инсталацијата, без апликација, едноставна работа, доаѓа со CPL за да ги елиминира рефлексиите.3. [F1.8 Дизајн на отворот] Специјално дизајниран за мобилни телефони, дизајн на отворот F1.8, компатибилен со мобилни телефони со единечни и двојни фотоапарати, за да се исполнат различните потреби.4. [Издржлив материјал] изработен од високо квалитетни ABS и компјутерски материјали, што е лесен и преносен, отпорен на абење, издржлив и може да се користи долго време.5. [Широко примена] широко користена во учење и образование на биологија на децата, набудување и учење на животни и ПЛ, цвеќиња, инсекти, карпи, примероци, итн., И колекција на слики. Како да се користи : 1. Ставете го микроскопот за мобилен телефон на главната камера на мобилниот телефон и притиснете и држете го прекинувачот за да го користите. Кратко притиснете го прекинувачот за да ја промените осветленоста на светлината, два режима; Долг печат за три секунди за вклучување или исклучување на светлата : Тип на ставка : Микроскоп на леќи за мобилни телефони Зголемување на леќи : Зголемување на зголемувањето : 200xeyepiege : 10xapplication : Сите мобилни телефони можат да бидат стегнати (адаптирани) еквивалентни должини на фокусот : приближно. 40,6мм / 1.6inexit Дијаметар на ученик : Прибл. 1,45мм / 0,1ноптичко искривување :

Item Type:
Mobile Phone Microscope
Objective Lens Magnification:
200x
Instrument Magnification:
200x
Eyepiece Magnification:
10x
Application:
All mobile phones can be clamped (adapted)
Equivalent Focus Length:
Approx. 40.6mm / 1.6in
Exit Pupil Diameter:
Approx. 1.45mm / 0.1in
Optical Distortion:

Избор на клиенти..