• Свеж
Voca Tech Shineco 1 HDMI Ip Видео Енкодер Индивидуална Картичка,Поддршка Netplay Подготвени UDP ,tп,,СП,,МП,HTTP,Onvif, Hls Протокол И Facebook Youtube Xstream VMS Пресвртница
zoom_in

Voca Tech Shineco 1 HDMI Ip Видео Енкодер Индивидуална Картичка,Поддршка Netplay Подготвени UDP ,tп,,СП,,МП,HTTP,Onvif, Hls

DEN 167.52

Стока
check Достапно.

Поддршка protсп /TМП/ХТТП/УДП/хлс уникаст и мултикаст протокол (supportмп поддржува додавање корисници и менување лозинки), Поддржува ДХЦП, поддржува Хд Блу реј. Компатибилен Со Wowza/FMS/red5 сервер итн. Поддржува до 720p, 1080 P HD видео влез,Пресвртница и VMS итн. компатибилен. Поддршка H. 264 ОСНОВНИОТ ПРОФИЛ / ГЛАВНИОТ ПРОФИЛ / ВИСОК ПРОФИЛ. HDMI loopout 1080 P60, Контрола На Стапка CBR / VBR 16 KBIT / S ~ 12mbit / S видео пакување : режим : FFMPEG, B режим : VLC. Поддршка protсп /TМП/ХТТП/УДП/хлс уникаст и мултикаст протокол (supportмп поддржува додавање корисници и менување лозинки), Поддржува ДХЦП, поддржува Хд Блу реј. Компатибилен Со Wowza/FMS/red5 сервер итн. Поддржува до 720p, 1080 P HD видео влез,Пресвртница и VMS итн. компатибилен. Поддршка H. 264 ОСНОВНИОТ ПРОФИЛ / ГЛАВНИОТ ПРОФИЛ / ВИСОК ПРОФИЛ. HDMI loopout 1080 P60, Контрола На Стапка CBR / VBR 16 KBIT / S ~ 12mbit / S видео пакување : режим : FFMPEG, B режим : VLC. VOCA Tech HDMI Encoder е професионален аудио и видео кодирање производи, кои поддржуваат 1 канал HDMI аудио и видео снимање функција и 1 канал HDMI јамка надвор. Двоен Стриминг H. 264 кодиран излез формат, аудио MP3, AAC формати. Може слободно да се прилагоди според потребата. Уредот е високо интегриран, исплатлив. Поддршка за надворешен аудио влез. Тоа е лесно да се инсталира, приклучок-игра, нема потреба да ја расклопите машини, и не постои компјутерски хардвер компатибилност прашања и нема потреба HD фаќање картичка. Модулите Со топла замена Поддржуваат компјутер Со повеќе уреди во исто време Поддршка за Дисплеј директна мрежа без директна врска СО HD картичка за снимање мрежниот интерфејс користи 1000m целосен дуплекс режим 1 КАНАЛ HDMI интерфејс влез, 1 канал 3,5 MM независен влез на аудио интерфејс,HDMI Јамка Надвор Поддржете Ја Независната Надворешна Поддршка За аудио Влез Главниот тс поток и употребата на потток тс во различни мрежни протоколи за пренос (мулти-стапка мулти-поддршка за протокол) поддржува пренос на прилагодени излезни поставки за резолуција На Стриминг : tcp, udp, 1000 M (rj45 ДУПЛЕКС МРЕЖНА порта) поддршка за стриминг додавање ВОДЕН ПЕЧАТ (osd), xy оска, фонтот може да се постави; поддржете веб пристап НА КИНЕСКИ/АНГЛИСКИ ЈАЗИК, менување лозинки, wan далечинско управување (Web). Поддршка DHCP стекнување IP автоматски ,поддршка за обновување со еден клуч, надградба и далечинско одржување поставки За Слика : сооднос на контраст, осветленост, тонови, заситеност, откривање на бучава, острина, Поддршка за филтрирање вградени или надворешни методи , поддршка на левиот и десниот звучен канал , Поддршка на аудио добивка ,бидете во можност да ја вклучите јачината на звукот индивидуално Поддржете кодирање без видео сигнал; Завршете го ефектот на поставување веднаш, не Треба да Ја рестартирате Поддршката за обновување на стандардното КОНФИГУРАЦИЈА ПОДДРШКА сет-ТОП КУТИЈА декодер ниска потрошувачка на енергија дизајн забелешка : ние ги користиме дхл превозот метод Со 3-5 дена брод во сад.

Избор на клиенти..