• Свеж
Аналогна Безбедносна Камера 1080п КАМЕРА ЗА ВИДЕО НАДЗОР 4 во 1 Камера за Надзор 3,6 мм Објектив Инфрацрвен Ноќен Вид IP66 Водоотпорен За Надворешен Затворен Простор, Под
zoom_in

Аналогна Безбедносна Камера 1080п КАМЕРА ЗА ВИДЕО НАДЗОР 4 во 1 Камера за Надзор 3,6 мм Објектив Инфрацрвен Ноќен Вид IP66 Водоотпорен

DEN 3.33

Стока
check Достапно.

[4 во 1 Безбедносна Камера] : Безбедносната камера поддржува ahd/TVI/CVI/CVBS видео излез и е компатибилен со tvi, AHD, CVI и CVBS аналоген DVR. СИСТЕМОТ ПАЛ Главно се Користи Во Земји : Сад, Јапонија, Канада итн. Системот НТЦС Главно се Користи Во Земји : Кина, Германија, Обединетото Кралство и некои Други Нордиски земји. [Инфрацрвена Ноќна Визија] : Изградена во 24 инфрацрвени Led Диоди, растојание за ноќно гледање од 20-30 метри, IR СЕЧЕЊЕТО може да обезбеди јасни слики дури и во мракот. [1080p Full HD] : надзорна камера со резолуција 1920x1080, можете да уживате Во 2mp Целосни HD слики и видеа, сликата е јасна и деликатна. [Висок Квалитет] : КАМЕРАТА ЗА ВИДЕО НАДЗОР е изработена од висококвалитетен легиран челик, СО IP66 водоотпорен, стабилен и издржлив, чувајте се безбедни во текот на денот. [Широка Примена] : Безбедносните камери се идеални за вили, домови, училишта, продавници, канцеларии, градини, магацини, гаражи итн. [4 во 1 Безбедносна Камера] : Безбедносната камера поддржува ahd/TVI/CVI/CVBS видео излез и е компатибилен со tvi, AHD, CVI и CVBS аналоген DVR. СИСТЕМОТ ПАЛ Главно се Користи Во Земји : Сад, Јапонија, Канада итн. Системот НТЦС Главно се Користи Во Земји : Кина, Германија, Обединетото Кралство и некои Други Нордиски земји. [Инфрацрвена Ноќна Визија] : Изградена во 24 инфрацрвени Led Диоди, растојание за ноќно гледање од 20-30 метри, IR СЕЧЕЊЕТО може да обезбеди јасни слики дури и во мракот. [1080p Full HD] : надзорна камера со резолуција 1920x1080, можете да уживате Во 2mp Целосни HD слики и видеа, сликата е јасна и деликатна. [Висок Квалитет] : КАМЕРАТА ЗА ВИДЕО НАДЗОР е изработена од висококвалитетен легиран челик, СО IP66 водоотпорен, стабилен и издржлив, чувајте се безбедни во текот на денот. [Широка Примена] : Безбедносните камери се идеални за вили, домови, училишта, продавници, канцеларии, градини, магацини, гаражи итн. Како Да Се Користи : ве Молиме внимателно прочитајте ги упатствата пред да ја користите камерата. Инсталирајте ја и користете ја камерата според упатствата. Изберете pal или NTCS систем за различни земји. Спецификација : Тип На Ставка : Материјал За Безбедносна Камера : Системот ПАЛ Од Легиран челик Главно се Користи Во Земји : Сад, Јапонија, Канада итн. НТЦС Системот Главно се Користи Во Земји : Кина, Германија, Обединетото Кралство и некои Други Нордиски земји Влезен Напон : 12v Пиксел : 2mp Агол : 110 Степени Леќа : 3,6 mm Режим На Дневна И Ноќна Конверзија : Поддршка IR-ИСЕЧЕНА Бленда : 1/50 (1/60) втор До 1/10,000 Втора Опашка Линија Интерфејс : 12v влезен интерфејс за напојување И Bnc интерфејс Пренос На Сигнал : ПОДДРШКА AHD, Tvi, Cvi, Cvbs излез на сигнал инфрацрвена Ноќна Визија : Вградена Во 24 Инфрацрвени LED ДИОДИ, Поддршка На Ефективно растојание 20-30m потрошувачка на енергија : максимална 4w водоотпорна оценка : Ip66 Работна Температура : -20-50 Q Пакет Листа : 1 x безбедносна камера 3 x завртка 3 x експанзија цевка 1 x прирачник.

Item Type:
Security Camera
Material:
Alloy steel
PAL System is Mainly Used in Countries:
The United States, Japan, Canada, etc.
NTCS System is Mainly Used in Countries:
China, Germany, the United Kingdom and some other Nordic countries
Input Voltage:
12V
Pixel:
2MP
Angle:
110 degrees
Lens:
3.6mm
Day And Night Conversion Mode:
Support IR-CUT
Shutter:
1/50 (1/60) second to 1/10,000 second
Tail Line Interface:
12V power input interface and BNC interface
Signal Transmission:
Support AHD, TVI, CVI, CVBS signal output
Infrared Night Vision:
Built in 24 infrared LEDs, support effective distance 20-30m
Power Consumption:
Maximum 4W
Waterproof Grade:
IP66
Working Temperature:
-20-50℃
Package List:
1 x Security Camera:
3 x Screw:
3 x Expansion Tube:
1 x Manual:

Избор на клиенти..