• Свеж
Прилагодено електрично брендирање железо персонализиран топол печат за втиснување за дрвена кожа Работен дизајн со рачно изработен дизајн
zoom_in

Прилагодено електрично брендирање железо персонализиран топол печат за втиснување за дрвена кожа Работен дизајн со рачно изработен

DEN 2.67

Стока
check Достапно.

【Прилагодено железо за брендирање на електрично дрво】 Ние нудиме 48 обрасци во кои сите текстови можат да бидат прилагодени од вашите. Ве молиме, изберете го дизајнерскиот број и испратете ми ги иницијалите, датумот, зборовите што сакате да ги обидете кога купувате. Ако сакавте да го прилагодите железото за брендирање со свој дизајн, ве молиме поставете го вашето црно -бело лого во формат JPGE или PNG. 【Која е карактеристиката на електричното брендирање железо】 Има пластична или дрвена изолирана рачка, должина од околу 25 или 30 см за да изберете. Дебела отстранлива глава од месинг. Соодветната дебелина го прави повеќе без напор и удобно кога го печат логото. 【Лесна за употреба】 топлина од електрична енергија. На различни материјали им е потребна различна топлина. За прв пат употреба, можете да го тестирате на отфрлен материјал. Ако не го постигнете посакуваниот ефект, можете да го вклучите прекинувачот за да продолжите со греењето. Нотици : не заборавајте да го исклучите прекинувачот или исклучете го кога не се во употреба, во спротивно железото за лемење ќе продолжи да се загрева додека не изгори. 【Широка апликација】 Одлична за топло печат на дрво, кожа, колачи, пластика, па дури и занаетчиски трудови. Совршен подарок за дрвокрадци, кожен занаетчија, ентузијаст за печење и loversубители на занаети. 【Време на испорака】 На сите прилагодени нарачки за железо за железо за брендирање обично се потребни 8 до 15 дена за да се испорача, време на производство 4-5 дена, време на испорака 10-20 дена. Biajiya Industries, Inc. дизајнира и произведува целосна линија на солидни, сигурни и иновативни пеглани за брендирање и алатки за обележување. Нашите клиенти се комерцијални и индустриски компании, професионални занаетчии и жени, и индивидуални хобисти со потреба трајно и неизбришливо обележуваат производи, имот, алатки или опрема во материјали како што се дрво, кожа, пластика, гума, восок - па дури и храна! . Покрај нашиот каталог од над илјада производи, ние дизајнираме и произведуваме сопствени решенија за брендирање за околини за брендирање со висока продукција, материјали со тврда марка, повеќе методи за сериско брендирање, усогласеност со испорака и многу повеќе. За да ги надополниме нашите можности за производство на железо за брендирање, ние нудиме решенија за графички дизајн за да го претвориме вашиот дизајн концепт во готови уметнички дела, кои потоа можеме да го претвориме во вашиот бренд еден-на-еден вид, или можеме да ги користиме вашите уметнички дела подготвени за производство. Нашите компјутерски контролирани процеси на производство ни овозможуваат да создадеме пеглани за брендирање со неверојатна количина на детали. Направете свое лого во метална калап, што може да остави трајни траги на вашата занаетчиска работа. Погоден е за марка за торта, марка позлатена кожа, брендирање на дрво, пластика за брендирање, хартија и позлата.

Избор на клиенти..