• Свеж
DK-19 Eyecup Eyepiece ViewFinder за Nikon D810 D810A D800 D800E D700 F6 D5 камера
zoom_in

DK-19 Eyecup Eyepiece ViewFinder за Nikon D810 D810A D800 D800E D700 F6 D5 камера

DEN 127.84

Стока
check Достапно.

[Компатибилност] : Компатибилен со Nikon D810 D810 A D800 D800 E D700 F6 D5 камера. [Цел] : Замена за DK-19 Eyecup. [Заштитно] : Обезбедува амортизирање околу окото на фотоапаратот и е особено корисно за носителите на очила. [Материјал] : гума + метал. [Пакетот вклучува] : 2x DK-19 гума од гума. Карактеристики : 1. Eyecup обезбедува заштита за окуларот на фотоапаратот и чувајте го визирот на фотоапаратот подалеку од прашина. Го штити визирот од нечистотија и остатоци. 2. Eyecup ја намалува количината на залутана светлина што може да влезе во визирот и да предизвика пламен, појасна слика со која е обезбедена вашата снимка. 3. Eyecup е изработен од мек и издржлив силикон. Ергономскиот дизајн ќе ви одговара подобро. 4. Боја : Црна 5. Компатибилен со Nikon D810 D810 A D800 D800 E D700 F6 D5 камера. Пакетот вклучува : 2x DK-19 гума од гума. Ако имате проблем со нашите производи, ве молиме контактирајте не навреме, ние ќе го решиме за вас во рок од 24 часа, благодарам!.

Избор на клиенти..