• Свеж
Keababies 8 -пакувања Органско бебе бандана двојка биб и 8 -пакувања органски библи за бебиња за девојчиња и момчиња - Стилски унисекс бандана Бибс - заби за бебиња за беби
zoom_in

Keababies 8 -пакувања Органско бебе бандана двојка биб и 8 -пакувања органски библи за бебиња за девојчиња и момчиња - Стилски

DEN 3.00

Стока
check Достапно.

Супер лесен за чистење, совршен за секојдневна употреба. Вашето бебе останува свежо и суво цел ден. Високо апсорбирачки - во кој има двослоен органски памук Gots (лиценца бр. Пробавме и ги тестиравме нашите БиБС на многу бебиња и мали деца за да се осигураме дека нашите библи за бебиња на Keababies се супер апсорбирани, но сепак доволно меки за нежната кожа на бебето. Машинско миење и паѓање суво на ниско ниво. Тие се доволно удобни да се носат цел ден без вашето бебе да се повлече и да се врти за да ги отстрани. Нашите бебиња се унисекс и лесни за совпаѓање, што ги прави бебиња без гужва, неопходно и додаток за стилизирање за современите родители. Една биб може да трае цел ден. : 1042833) за оптимална апсорпција, поддржана со меко полиестерско руно за дополнителна заштита. Удобност во најубаво - ние користиме рачно ултра -мека премиум органска ткаенина за да се осигураме дека вашето бебе може да се лизна во удобност во текот на целиот ден. Мекиот, органски материјал им овозможува на вашите малечки да се оладат додека се напиваат. Супер абсорбента - Нашето стилско органско момче и девојчиња се направени со 100% органски памук (сертифициран од ГЕТС) и поткрепени со руно отпорен на вода за дополнителна апсорпција. Помалку алишта за вас! Дајте му на вашето бебе најдобар луксузен третман.

Избор на клиенти..