• Свеж
Топла пепел мини дрво што гори титаниум и алуминиум, ракета од 1 фунта
zoom_in

Топла пепел мини дрво што гори титаниум и алуминиум, ракета од 1 фунта

DEN 2.67

Стока
check Достапно.

Гнезда погодно во мала форма 7 "x 2,3". Лесна, помалку од 1lb!. Гаранција за живот. Варете чаша вода со неколку стапчиња, дрвени пелети или повеќето други биогорива. Направено во САД. Гнезда погодно во мала форма 7 "x 2,3". Лесна, помалку од 1lb!. Гаранција за живот. Варете чаша вода со неколку стапчиња, дрвени пелети или повеќето други биогорива. Направено во САД. Откако ќе го испробате нашиот шпорет на ракетата со титаниум, никогаш нема да треба да барате друг. Овој лесен и компактен модел е внимателно конструиран за да ги задоволи вашите потреби за ранци. Нашите производи се направени во Америка, така што знаете дека квалитетот на овој шпорет е изграден за да трае. Оџакот и комората за горење на топла пепел мини се направени од 0,020 "титаниум. Додека предните и задните нозе се направени од алуминиум за да додадат дополнителна јачина кога се користат потешки комплети. *Додека овие стапала се загреваат, тие нема да се загреат, тие нема да се загреат доволно за да ослободите нешто штетно во воздухот. Откако ќе го запалите горивото, огнот гори настрана поради нацртаниот воздух. Овој воздух го погодува задниот дел на шпоретот, создавајќи турбуленции - а со тоа и секундарно горење. Поради долната комора, пред Загреаниот воздух се комбинира со секундарното горење за да се создаде супер-жежок оган!.

Избор на клиенти..