• Свеж
Z Креирај дизајн месинг плоча бакарна метална плоча со фолија исечена бакарна метална плоча погодна за заварување и правење метална бакарна фолија
zoom_in

Z Креирај дизајн месинг плоча бакарна метална плоча со фолија исечена бакарна метална плоча погодна за заварување и правење

DEN 1.67

Стока
check Достапно.

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издржи обработка на топол и ладен притисок. Материјал : Бакар со висок квалитет. Големина на панелот : 1000мм* 200мм (L* W). Дебелина : 0,03мм/0,04мм. Предности : мазна површина,, ниска содржина на кислород и добра спроводливост. Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издржи обработка на топол и ладен притисок. Материјал : Бакар со висок квалитет. Големина на панелот : 1000мм* 200мм (L* W). Дебелина : 0,03мм/0,04мм. Предности : мазна површина,, ниска содржина на кислород и добра спроводливост. Месинг -листот може да се завари, може да се обработи на ракотворби, украсни делови, додатоци, итн. Добра флексибилност, густина, топлинска спроводливост, електрична спроводливост и. Може да се користи за електрично, термичко и заварување. И спроводливоста и пластичноста се подобри. Црвениот бакар има одлична термичка спроводливост, дупки и. Висока чистота, фино структура, екстремно ниска содржина на кислород, без порозност, трахома, олабавост, висока електрична спроводливост, голема прецизност на површината по електрична енергија. Електродата е не-насочена, погодна за прецизна обработка и има добра термичка спроводливост и може да се преработи својство, еластичност, итн. Име : бакар стрипматски материјал : T2 Dimensions : 1000mm x 200mm x 0.03mm/0.04mmththickness : 0,03mm/0.04mmmcate, : Електролитичка бакарна серија Композиција : Бакар Cu AG : 99,90 спроводливост ≥56ms/ m јачина на затегнување MPA≥295 Густина 8.9g/ cm³ Пакет вклучено 1 x Бакар -листови : Снимање на светлина и различни прикази може да предизвикаат бојата на предметите во сликата да биде малку поразлично од реалниот предмет. Толеранцијата на мерењето е +/- 1- 3 см. Апликации : DIY проекти, декорација на згради, индустриска, електронска, опрема и така натаму.

Избор на клиенти..