• Свеж
Наставникот создаде ресурси за учење заедно: пишување на одделение 4
zoom_in

Наставникот создаде ресурси за учење заедно: пишување на одделение 4

DEN 3.33

Стока
check Достапно.

Сетот вклучува : . Дневни загревања : Одделение за пишување и фикција и фантастика 4. Како да напишете параграфски оценки 3-5. Двострана премиум празно суво бришење табли. Две суви пенкала за бришење и крпи за микрофибер. Сетот вклучува : . Дневни загревања : Одделение за пишување и фикција и фантастика 4. Како да напишете параграфски оценки 3-5. Двострана премиум празно суво бришење табли. Две суви пенкала за бришење и крпи за микрофибер. Овој сет за пишување од четврто одделение се фокусира на основните вештини за читање на ниво на оценка и обезбедува дневна пракса за да се надополни наставата во училницата. Материјалите се лесни за навигација и бараат многу малку надзор, дозволувајќи им на децата да учат и да прегледуваат самостојно. Тие се совршена алатка за подобрување на учењето на далечина на вашето дете, домашно училиште или традиционално искуство во училницата.

Избор на клиенти..