• Свеж
Оттука, чај Гаиван, капацитет 5,4 fl oz, кинески овчо маснотии порцелански чај, за стил на чај од Гонгфу, од број 1
zoom_in

Оттука, чај Гаиван, капацитет 5,4 fl oz, кинески овчо маснотии порцелански чај, за стил на чај од Гонгфу, од број 1

DEN 2.00

Стока
check Достапно.

Овој Гаиван е изработен од порцелан од џед од овци, кинески бел порцелан од највисоко одделение од Дехуа, Фуџијан. Чистотата на каолин глина во Дехуа е идеална за квалитетно производство на порцелан и му дава на порцеланот светло, млечно бело сјај. Кога е изложена на сончева светлина, порцеланот изгледа како жад. Погодно за сите типови чај, вклучувајќи чаеви во стилот на Гонгфу и дневно пиење со чај. Совети за употреба : За прв пат употреба, користете топла вода за чистење. За дневна употреба, истурете топла вода во Гаиван за да ја загреете и исчистите пред да додадете лисја од чај. Не се препорачува машина за миење садови. Капацитет : 5,4 fl oz (160 ml). Овој Гаиван е изработен од порцелан од џед од овци, кинески бел порцелан од највисоко одделение од Дехуа, Фуџијан. Чистотата на каолин глина во Дехуа е идеална за квалитетно производство на порцелан и му дава на порцеланот светло, млечно бело сјај. Кога е изложена на сончева светлина, порцеланот изгледа како жад. Погодно за сите типови чај, вклучувајќи чаеви во стилот на Гонгфу и дневно пиење со чај. Совети за употреба : За прв пат употреба, користете топла вода за чистење. За дневна употреба, истурете топла вода во Гаиван за да ја загреете и исчистите пред да додадете лисја од чај. Не се препорачува машина за миење садови. Капацитет : 5,4 fl oz (160 ml). - Традиционално, разголениот раб на Гаиван се држи со палецот и средниот прст, користејќи го показалецот за да го стабилизира капакот. За да се избегне запалување на рацете, се препорачува да се шират прстите наспроти дното на чистачот и да се држи капакот со палецот. Почетниците исто така можат да користат две раце за да го задржат Гаиван стабилен. - Овој Гаиван е погоден за сите видови чај. Во мандаринот, „Гаи“ значи „капак“ и „ван“ значи „чинија“. Садот обезбедува доволно простор чајот да се распрскува и да танцува во топла вода, а тоа овозможува повеќекратно држење. - Гајван е грациозен брод со капак, чинијач и чаша. Традиционално, Гаиван се нарекува и „Сан Каи Ван“ (три таленти сад) или „Сан Каи Беи“ (Три таленти Куп). Во кинеската филозофија, Гаиван исто така претставува крајна хармонија на човечките суштества и природата. Гасерот е Земјата, капакот е небото, а чашата ги претставува луѓето што стојат меѓу нив. Пиењето чај со Гаиван може да ви помогне да го тестирате квалитетот на чајот и е добро за повеќекратни стилови.

Избор на клиенти..