• Свеж
Ruland SPC-16-16-SS Дво-паркирање на цврсто спојување со клуч, не'рѓосувачки челик, 1 „дијаметар со дијаметар, 1„ дијаметар на роуд Б, 1-3/4 ОД, 3 Должина, 1/4 x 1 /4 ширина на клучот
zoom_in

Ruland SPC-16-16-SS Дво-паркирање на цврсто спојување со клуч, не'рѓосувачки челик, 1 „дијаметар со дијаметар, 1„ дијаметар

DEN 1.00

Стока
check Достапно.

Прецизност ги исполни Bores за супериорно вклопување и пренос на вртежен момент. Не ја омаловажува вратилото. Копчињата се користат за дополнителни можности за пренос на вртежен момент и за да се спречи лизгање на вратилото. Дво парчиња стилови имаат спротивставен хардвер за балансиран дизајн. Сопствениот хардвер за анти-вибрации на Nypatch спречува жолчење, одржува голема моќност и овозможува повеќе вметнувања на завртки. Nypatch значително го намалува времето на инсталација бидејќи не е потребен дополнителен третман на завртки пред употреба. Направено од 303 не'рѓосувачки челик со хардвер на сличен материјал за голема отпорност на корозија. Машински до фино финиш на Бурр. Хардверот ги надминува ANSI стандардите за максимални можности за вртежен момент. Rugland цврстите спојки се внимателно направени од избрани северноамерикански бар -акции во нашата фабрика Марлборо, Масачусетс и се ROHS3 и достигнуваат во согласност. Прецизност ги исполни Bores за супериорно вклопување и пренос на вртежен момент. Не ја омаловажува вратилото. Копчињата се користат за дополнителни можности за пренос на вртежен момент и за да се спречи лизгање на вратилото. Дво парчиња стилови имаат спротивставен хардвер за балансиран дизајн. Сопствениот хардвер за анти-вибрации на Nypatch спречува жолчење, одржува голема моќност и овозможува повеќе вметнувања на завртки. Nypatch значително го намалува времето на инсталација бидејќи не е потребен дополнителен третман на завртки пред употреба. Направено од 303 не'рѓосувачки челик со хардвер на сличен материјал за голема отпорност на корозија. Машински до фино финиш на Бурр. Хардверот ги надминува ANSI стандардите за максимални можности за вртежен момент. Rugland цврстите спојки се внимателно направени од избрани северноамерикански бар -акции во нашата фабрика Марлборо, Масачусетс и се ROHS3 и достигнуваат во согласност. Само производителот со прецизност ги исполни директните цврсти спојки за супериорно вклопување и пренесување и усогласување на вртежниот момент. Ruland цврстите спојки не воведуваат погрешно поставување, вибрации или бучава во системот што ги прави погодни за високи прецизни серво апликации и вратило до врски со вратило. Тест за фалсификувани завртки со највисоко одделение надвор од индустријата стандарди за максимална способност за вртежен момент. Сопствената облога на Nypatch на хардвер обезбедува дури и седење на завртката, повторени инсталации на завртки и спречува жолчење. Hardware Nypatch исто така се спротивставува на вибрациите и одржува моќност. Дизајнот на вкрстено сечење обезбедува правилен стегач на двата шахти затоа што може да смести мали отстапувања во големината на шахтите што се поврзани. Наспроти завртките ја балансираат спојувањето со две парчиња за да ги намалат вибрациите и да имаат поголема брзина. Сите цврсти спојки се произведени од бар -акции во нашата фабрика Марлборо, м -р под строги контроли користејќи комерцијални процеси.

Избор на клиенти..