• Свеж
Powertec 111310 1 x 30 инчи 120 ремени за пескарење, 10 пакувања алуминиумски оксид за пескарење за ремен за обработка на дрво
zoom_in

Powertec 111310 1 x 30 инчи 120 ремени за пескарење, 10 пакувања алуминиумски оксид за пескарење за ремен за обработка на дрво

DEN 129.44

Стока
check Достапно.

Употреба : Работи со асортиман на машини и апликации за пескарење на ременот-обезбедување на алатка за соблекување и пескање со тешка должност за дрво, алуминиум, фиберглас, гума, пластика и не-ферозни метали. Премиум одделение : Направено со нашата супериорна потпирачка за поддршка на X-тежина, жито со отворено палто алуминиум оксид и импресивна смола на врската со смола што обезбедува долготрајни перформанси. Занаетчиство : Овие ремени за пескарење 1 „X30“ имаат материјал отпорен на топлина и влага и беа дизајнирани со стручно направени шевови кои нема да се пробијат под притисок. Грит : Достапно во широк спектар на униформирана решетка - 40/60/80/10/120/150/1980/ 240/320/400 ГРИТ. Употреба : Работи со асортиман на машини и апликации за пескарење на ременот-обезбедување на алатка за соблекување и пескање со тешка должност за дрво, алуминиум, фиберглас, гума, пластика и не-ферозни метали. Премиум одделение : Направено со нашата супериорна потпирачка за поддршка на X-тежина, жито со отворено палто алуминиум оксид и импресивна смола на врската со смола што обезбедува долготрајни перформанси. Занаетчиство : Овие ремени за пескарење 1 „X30“ имаат материјал отпорен на топлина и влага и беа дизајнирани со стручно направени шевови кои нема да се пробијат под притисок. Грит : Достапно во широк спектар на униформирана решетка - 40/60/80/10/120/150/1980/ 240/320/400 ГРИТ. Овој премиум пакет од 10 беше дизајниран да ви обезбеди економичен сет на долготрајни и високи перформанси за пескање во голем број на решетки. Направени со отворен палто алуминиум оксид (A/O) жито, тие делуваат како повеќенаменска алатка најдобро што се користи за пескарење на дрво, обликување, соблекување и давање мазна завршница на многу од вашите апликации за обработка на дрво. Покрај тоа, овие ремени работат исклучително добро со лајт и не-ферозни метали, мешање на заварување, стаклена стакло, пластика и гума. Секој појас ја разгледува поддршката што е облечена во Х-тежина, и поседува силна смола на врската со смола со добро направени шевови за долготрајни резултати.

Избор на клиенти..