• Свеж
Нитрил 4,5 Ракавици, Големина Л, 100 Пакет Ракавици, Без Латекс, Без Прав, Ракавици Со Сина Текстура, Амбидекстрозни Тешки Гумени Ракавици Со Манжетни Со Монистра, Едно?
zoom_in

Нитрил 4,5 Ракавици, Големина Л, 100 Пакет Ракавици, Без Латекс, Без Прав, Ракавици Со Сина Текстура, Амбидекстрозни Тешки Гумени

DEN 3.33

Стока
check Достапно.

Без Латекс И Прав - овие нитрилни ракавици се направени 100% без прав и латекс, што ги прави одлична опција за оние со чувствителна кожа или познати алергии на латекс. Разновидни Гумени Ракавици-Добри За многу немедицински намени, вклучувајќи ја и услугата за храна и голмански, како и огромен број други комерцијални и домашни намени, што ги прави мултифункционална ракавица за секоја пригода. Удобно Вклопување-Лесно за истегнување и ставање, секоја ракавица добро се вклопува и може да се носи од двете раце, што ги прави брз и удобен избор кој обезбедува одлично држење и нема да ви пречи во работата. Издржливи Тешки Ракавици - овие ракавици имаат густ латекс материјал отпорен на абење, тешка опција што може да ја заврши работата со една употреба. Ракавиците се исто така без прашок и нема да остават остатоци на рацете или облеката. За еднократна употреба - без Напор отстранлив од нивната кутија за складирање, овие хигиенски ракавици се само за еднократна употреба. Едноставно користете и фрлете! Ракавиците се нестерилни и достапни Во Екстра Мали, Мали, Средни, Големи и Екстра Големи димензии. Саером Интернешнл Нитрил 4.5 Ракавиците се разноврсна алтернатива без латекс која е удобна, лесна за ставање и еднократна употреба за еднократна употреба, што ги прави погодна опција за оние со чувствителна кожа и алергии. Одлични за немедицинска употреба, овие тешки гумени ракавици работат напорно за да ја заштитат кожата додека ги држат рацете и прстите подвижни за сложена работа. Ракавиците се амбидекстрозни и големини се движат ОД XS ДО XL.

Избор на клиенти..