• Свеж
0,33 х Висококвалитетна Рибно-Очна Леќа За Sony Alpha NEX-5T
zoom_in

0,33 х Висококвалитетна Рибно-Очна Леќа За Sony Alpha NEX-5T

DEN 3184.00

Стока
check Достапно.

Адаптерот за супер Рибино Око 0,33 х обезбедува екстремен ефект на рибино око и висок степен на изобличување на бурето без вињетирање. Ја преувеличува длабочината со повлекување на блиските објекти поблиску и предизвикување далечни објекти да се повлечат во хоризонтот. Напредок во оптички очила со висок индекс / ниска дисперзија, нови материјали за барел и премази против рефлексија, заедно со најновите во компјутерски потпомогнат дизајн / компјутерски потпомогнато производство. Во голема мера го намалува изгледот на одблесокот на објективот и духовите предизвикани од рефлексии. БАБ (Внатрешно Црно Алмитско Буре) Црна мат сатенска завршница што ги намалува рефлексиите. БРГ (Стакло Со Црн Раб) Ја Намалува можноста светлината да се рефлектира од работ. Овој објектив носи динамично, ултра широко видно поле на вашите мирни или видео слики. Навртувајќи ја оваа леќа на предната страна на која било леќа со конец за филтрирање од 62, 67 или 72 мм, овој додаток со супер-агол му дава можност на вашиот фотоапарат да внесе речиси с everything околу него (ако не сте внимателни, може дури и да ве фати). Добиената слика е тркалезна и луковична и одлична за екстремни спортови, секвенци од соништата или ефекти од летање на ѕид. Оваа Ставка Вклучува : Леќа, Капаче За Леќи, Долен Капак На Објективот, Отскочни Прстени, Торбичка За Леќи.

Избор на клиенти..