• Свеж
Запечатување на најголемиот дел RS-H60-450 Buna-N гумен лист без лепило, 60A, 1/8 висина, 6 ширина, 12 должина
zoom_in

Запечатување на најголемиот дел RS-H60-450 Buna-N гумен лист без лепило, 60A, 1/8 висина, 6 ширина, 12 должина

DEN 3.00

Стока
check Достапно.

Облик : лист; Материјал : Буна-Н; Оценка : стандард; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : обична. Дебелина : 1/8 "; ширина : 6"; Должина : 12 ". Боја : црна; текстура : мазна. Јачина на затегнување : 1.000 psi; издолжување : 3,5; јачина на солза : 20 N/mm; комплет за компресија : 0,33; густина : 1,50 g/cm3. Температурен опсег : -30 ° до 250 ° F; Спецификации се сретнат : ASTM D2000 BF 607. Облик : лист; материјал : буна-N; одделение : стандард; durometer : 60a; тип на поддршка : обична. Дебелина : 1/8 “; Ширина : 6 "; должина : 12". Боја : црна; Текстура : мазна. Јачина на затегнување : 1.000 psi; Издолжување : 3,5; Јачина на солза : 20 N/mm; Компресија за компресија : 0,33; Густина : 1,50 g/cm3. Опсег на температура : -30 ° до 250 ° F; Спецификации се сретнат : ASTM D2000 BF 607. Buna-N е идеален за масла, маснотии, горива и нафтени апликации. Исто така, работи добро со вода и благи хемикалии и има одлични физички својства што го прават тешки и издржливи. Овој производ е произведен во Кина.

Избор на клиенти..