• Свеж
TP-LINK TL-SG1008D 8-порта со не управувано гигабит прекинувач
zoom_in

TP-LINK TL-SG1008D 8-порта со не управувано гигабит прекинувач

DEN 81.60

Стока
check Достапно.

TP-LINK TL-SG1008 D 10/1 100/1000 MBPS 8-порта Gigabit Desktop Switch, 10 Gbps Преклопен капацитет-8 пристаништа-8 x RJ-45-10/10/1000 Base-T-ROHS усогласеност. TP-LINK TL-SG1008 D 10/1 100/1000 MBPS 8-порта Gigabit Desktop Switch, 10 Gbps Преклопен капацитет-8 пристаништа-8 x RJ-45-10/10/1000 Base-T-ROHS усогласеност. Прекинувачот TL-SG1008 D 8-порта Gigabit Ethernet ви овозможува високи перформанси, ниски цени, лесни за употреба, лесна и стандардна надградба за подобрување на старата мрежа на мрежата од 1000 Mbps. Зголемете ја брзината на мрежниот сервер и врските со 'рбетот, или направете го gigabit на работната површина реалност.

Избор на клиенти..