• Свеж
Lyuesword Рачно Изработени Јапонски Самурај Меч Нинџа Целосна Танг Сечилото
zoom_in

Lyuesword Рачно Изработени Јапонски Самурај Меч Нинџа Целосна Танг Сечилото

DEN 2.33

Стока
check Достапно.

Целосно рачно фалсификувани многу остри Целосна Танг Сечилото. Полн Танг, 1060 Високо Јаглероден Челик, Нинџа. Сечилото Доаѓа со Танг Со Целосна Должина што Во Голема мера ја Подобрува Јачината на Мечот. Може Бесплатно Да вреже англиски зборови И кинески знаци На сечилото, Може Да вреже змеј на сечилото (30 долари), додадете го ова заедно со вашиот меч. Прилагодувањето е достапно. Вкупна Должина : 40,5 инчи=104 См Должина На Нагаса : 27,8 инчи=70,5 См Должина На Рачката : 10,6 инчи=27 См Форма На Кисаки : Форма На Сечилото КАМАСУ-КИСАКИ : Ширина На Сечилото КИРИХА ЗАКУРИ (во близина На Хабаки) : 1,26 инчи=3,2 см Ширина на Сечилото (во близина На Кисаки) : 0,91 инч=2,3 см Материјал на сечилото : 1060 високојаглероден челик саја Материјал : тврд дрвен материјал за Рачка : тврдо дрво + зрак кожа цуба материјал : железо сори (крива) : 0 См Тежина На пакувањето : 2,0 КГ СОСТОЈБА : СОСЕМА НОВО ПОКРАЈ ТОА : Сечилото е целосно РАЧНО ИЗРАБОТЕНО На НАЈТРАДИЦИОНАЛЕН ЈАПОНСКИ Начин На ИЗРАБОТКА. Целосно е рачно фалсификуван, рачно полиран и рачно изострен од нашиот искусен смит,сечилото е изработено од 1060 високојаглероден челик и ламинирано во структурата На Мару. Обликот На Бакаки на врвот на сечилото Е КАМАСУ-кисаки. Две сепас разделувачи ја обезбедуваат Цуба. Хабаки (јака на сечилото) е од месинг состав.Саја е направена од тврдо квалитетно дрво. Известување : 1. Мечот е прикачен со саја и слободна свилена торба. 2. Кутија и штанд не се вклучени.

Избор на клиенти..