• Свеж
Ноќен стап НСР-9924ХЛ Должност Фенерче, Лична Големина, Црна
zoom_in

Ноќен стап НСР-9924ХЛ Должност Фенерче, Лична Големина, Црна

DEN 2.00

Стока
check Достапно.

Издржливост и безбедност тестирани за најтешките ситуации. Дизајниран во САД со квалитетни материјали. Се користи во тактички, надворешни, рекреативни нивоа. Издржливост и безбедност тестирани за најтешките ситуации. Дизајниран во САД со квалитетни материјали. Се користи во тактички, надворешни, рекреативни нивоа. Опис на производот Бајко се гордее со тоа што со децении ја прави линијата на безбедност, безбедност и заштитно осветлување. Без разлика дали се работи за тактички апликации, користејќи дома или на отворено, бајко ја пополнува празнината за сите пукнатини големи и мали. Од Производителот Оваа должност/полимер за полнење со лична големина Мултифункционални Xtreme Лумени Со Двојна Светлина користи CREE LED ОЦЕНЕТА со 650 лумени што работи заедно со високоефикасен длабок параболичен рефлектор за да создаде употреблив зрак оценет на 275 метри. 200 лумени нефокусирани рефлектори се интегрирани во куќиштето што е совршено за осветлување одблизу. Дополнително, и фенерчето (секој режим на осветленост) и рефлекторот може да се вклучат истовремено за максимална безбедност и разноврсност. Прекинувачите за телото и опашката на фенерчето обезбедуваат моментална или постојана функционалност, збир на поставки за висока, средна или ниска осветленост што може да се изберат од корисникот, како и дезориентирачки строб. Двата прекинувачи за фенерче работат во тандем едни со други. Вториот прекинувач за тело работи со рефлекторот. Куќиштето е направено од најлонски полимер исполнет со стакло и има алуминиумска опашка од 6061-Т6 од типот на авион и рамка и двете со тврд елоксиран финиш ОД Типот III. Моќта доаѓа од Литиум-јонска батерија на полнење.

Избор на клиенти..