• Свеж
Allosun All-Sun GK500 Automotive Spark Tester, розова
zoom_in

Allosun All-Sun GK500 Automotive Spark Tester, розова

DEN 3.33

Стока
check Достапно.

Оваа алатка е да ги тестирате приклучоците за свеќи, калеми и дистрибутери на системите за прекинувач и електронски системи за палење. Со моторот што работи, ставете го жлебениот крај на алатката преку жицата на свеќичката, Blub ќе трепка за да означи искра. Современиот и модерен дизајн на неговиот изглед го прави симпатичен. Мини тестер е толку лесен за носење и тестирање. Pocketебниот клип е полесно да се носи. Спарк тестер (1). Спарк тестер (1). Оваа алатка е да ги тестирате приклучоците за свеќи, калеми и дистрибутери на системите за прекинувач и електронски системи за палење. Оваа алатка е да ги тестирате приклучоците за свеќи, калеми и дистрибутери на Breaker Point, електронски систем за палење!. Оваа алатка е да ги тестирате приклучоците за свеќи, калеми и дистрибутери на Breaker Point, електронски систем за палење!. Оваа алатка е да ги тестирате приклучоците за свеќи, калеми и дистрибутери на Breaker Point, електронски систем за палење!. Оваа алатка е да ги тестирате приклучоците за свеќи, калеми и дистрибутери на точката на Breaker, електронски систем за палење.

Избор на клиенти..