• Свеж
Шамфер Со Лемење Карбид 16-40мм 60/90 Степени Заоблени Метални Алати 1 парчиња
zoom_in

Шамфер Со Лемење Карбид 16-40мм 60/90 Степени Заоблени Метални Алати 1 парчиња

DEN 2.33

Стока
check Достапно.

Дрво Вежба Малку Поставува. 1.In за да ја обезбедиме цврстината на дупчалката, усвоивме метод на лемење за заварување на карбидни влошки. На овој начин, дупчалката може да обработува поцврст метал (во споредба со шалтерите НА ХСС),но тоа ќе го направи изгледот на дупчалката да не изгледа убаво. Се надеваме дека не ви пречи. 2.Бидејќи сечење на работ на карбид материјал е многу, нив обработка на животната средина треба да биде стабилна за да се намали тепањето. 3.It добро функционира при обработка На Обоени метали, леано железо, Општ челик, легиран челик итн. 4.Погоден за мала брзина на ротирање и низок додаток за сечење. Дрво Вежба Малку Поставува. 1.In за да ја обезбедиме цврстината на дупчалката, усвоивме метод на лемење за заварување на карбидни влошки. На овој начин, дупчалката може да обработува поцврст метал (во споредба со шалтерите НА ХСС),но тоа ќе го направи изгледот на дупчалката да не изгледа убаво. Се надеваме дека не ви пречи. 2.Бидејќи сечење на работ на карбид материјал е многу, нив обработка на животната средина треба да биде стабилна за да се намали тепањето. 3.It добро функционира при обработка На Обоени метали, леано железо, Општ челик, легиран челик итн. 4.Погоден за мала брзина на ротирање и низок додаток за сечење. Дрвена Дупчалка Sets Chamfer со Лемење Карбид 16-40mm 60/90 Степени Заоблени Метални Алати 1 Pcs Specification : Тип : Шамфер Вежба Битматеријал : Високо Јаглероден Челик : 12mm 16mm Angle : 90° 60°Сечило : 4 сечила 6 сечилапликација : Дрво, Мек Метал, Гума, Пластика и Други Обработливи Материјали.Забелешка : Поради разликата помеѓу различните монитори, сликата може да не ја одразува вистинската боја на предметот.Пакет Вклучувајќи : 1 парчиња легура директно шамфер вежба.

Type:
Chamfer Drill Bit
Material:
High Carbon Steel
Shank:
12mm 16mm
Angle:
90° 60°
Blade:
4 blades 6 blades
Application:
Wood, Soft Metal, Rubber, Plastic And Other Machinable Materials.
Note:
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item.:
Package Including:
1pcs Alloy straight shank chamfer drill :

Избор на клиенти..