• Свеж
100 парчиња/торба мешавина со големина стакло кристални камења Облека лабава мониста сребрена канџи за шиење на rhinestones diy венчаница фустан
zoom_in

100 парчиња/торба мешавина со големина стакло кристални камења Облека лабава мониста сребрена канџи за шиење на rhinestones

DEN 0.33

Стока
check Достапно.

Лесно за аплицирање : Постојат 4 дупки на задниот дел од Rhinestones, за да можете да го шиете Rhinestone на облека, чевли, торби, додатоци лесно, или можете директно да ги прикачите со лепак, сјајни и нежни додатоци за вашите проекти за шиење и занаетчиски проекти. Брилијантна боја : Овие скапоцени камења за шиење се прецизно повеќеслојни исечени, обезбедуваат пенлив ефект како вистински кристален скапоцен камен кој е многу убав и сјаен, додека тие се под сонцето или светлината, овие скапоцени камења за шиење ќе испуштаат прекрасни брилијантни бои и нивните бои ќе се променат Со различни агли, неверојатно. Материјал : Направено од стакло со врвен квалитет, мазна површина и удобно за допир. 【Белешки】 Рачно мерење, ве молиме оставете мали грешки на големината., Тие исто така можат да се применат за украсување на мобилни телефони, таблети, огледала, куќи и така натаму. Бојата може да постои мала разлика како резултат на различните прикази на екранот. Повеќекратни намени : Овие шиење на скапоцени камења се практични при шиење на фустани, облека, здолништа, чанти, чанти, чевли, капи, шамии, итн. Ако се борите со идеја за подароци за вашето семејство, пријатели, девојки, соученици и други, тоа е идеален избор. Нашиениот камен е постабилен од залепениот камен на облеката. Шие на rhinestones : Пакетот доаѓа со 100 парчиња шиење на rhinestones, обезбедете толку многу избори за украсување на облеката, чевлите или занаетчиските проекти, да ги зголемите исполнуваат вашите различни потреби. Материјал : Направено од стакло со врвен квалитет, мазна површина и удобно за допир. Нашиениот камен е постабилен од залепениот камен на облеката.

Избор на клиенти..