• Свеж
Muryobao Mens Sun Hat летен УВ заштита Широки корпи за корпи водоотпорна капа за риболов за пешачење градина сафари
zoom_in

Muryobao Mens Sun Hat летен УВ заштита Широки корпи за корпи водоотпорна капа за риболов за пешачење градина сафари

DEN 3.00

Стока
check Достапно.

100% најлон. Увезени. Затворање на влечење. Само миење на рацете. 【Заштита на сонце на отворено капа】 Boonie Sun Sun For Men е оценета на 50 Upf 50 за да се осигурате дека сте заштитени од штетните зраци на Сонцето УВА и УВБ. Ова е повеќе од само капа што обезбедува сенка за главата, лицето, вратот и ушите. Потребна е и оваа ткаенина што е способна да ја одржува вашата кожа здрава. Совршено да се носи оваа УВ -заштита од сонце како капа на плажа, капа за риболов, капа за пешачење или капа од сафари. 【Удобен материјал】 Харт за риболов е изработена од најлонска ткаенина со највисок квалитет, дишење, лесна, водоотпорна, брзо сушење и удобно за носење. Интер влага за влага за да ја задржите главата ладна и суво во топли денови. Без разлика дали пешачењето по планините или лопатката на заливот, во запалено сонце или попладневно грмотевици, оваа капа на буни настапува воодушевувачки. 【Една големина одговара на повеќето】 лесен стил на корпа за сонце, Snug и пријатно вклопување. Обезбедување на капа за : 22 "-23.2", висина на капа : 4 ", широк оброк : 3.2". Тоа е совршена големина за повеќето индивидуални со малку прилагодувања тука и таму. Прилагодлива лента за брада го одржува дури и во ветровити денови. Покрај тоа, страните на гребенот можат да бидат привлечени, што ја претвора капачето во каубојска капа. 【Широко користена】 Менс корпа Сонце капа е лесна за транспорт, преклопување и пакување, носете во задниот џеб, багаж или ранец, додека сè уште ја држи својата форма. Одличен избор за редовна дневна употреба и активности на отворено, особено како риболов, лов, кампување, пешачење, градинарство, пловење, градинарство, авантура со џунгла и др. Ако барате капа што е повеќенаменска, добро, тогаш не гледајте повеќе!. 【Одличен подарок】 Трајни летни капаци на сонце, едноставен стил, но сепак изглед на колкот. Густата јаже со јаже од коноп околу круната му дава тактичко чувство и го прави соодветно совршен за мажите. Дојдете во разни класични бои ќе се вклопат добро со облеката од надворешните активности. Одлично како пристојни подароци на вашиот сопруг, татко, пријатели, дедо или колега на одмор, ден на татко или битдеј. Околу одличната капа за заштита ќе стане нивниот нов фаворит.

Избор на клиенти..