• Свеж
Shoot Taker Co. Est. Сет за меки пикадо за 2017 година - Професионални пикадо со прилагодлива конфигурација, алуминиум и пластични шахти, О -прстени, летови, Алатка за стрела, д?
zoom_in

Shoot Taker Co. Est. Сет за меки пикадо за 2017 година - Професионални пикадо со прилагодлива конфигурација, алуминиум и пластични

DEN 1537.60

Стока
check Достапно.

Совршена тежина за целосна контрола? Пикадото со меки врвови се професионално дизајнирани и инженерски. Овие пикадо на врвови се 20 грама, кои се најидеална тежина што обезбедуваат одлична рамнотежа и прецизни фрлања. Прецизниот дизајн обезбедува деликатно чувство на рака и супериорна контрола по должината на пикадо. Овие точност на фрлање на засилување ги зголемуваат шансите за постигнување повисоки оценки. Со вистинската тежина и соодветна зафат на пикадо, ќе забележите значително подобрување при фрлање во ниеден момент. Одлично занаетчиство? Овие професионални пикадо со меки врвови поставуваат месинг буриња со стратешки поставени ножеви и длабоки жлебови за да обезбедат одлични точки за зафаќање. Пакетот доаѓа со нераскинливи алуминиум и пластични вратила со мала тежина. О-прстен места околу 2ба нишка за зголемување на затегнатоста. Нежниот лет помага во добивањето на точност во комбинација со постојани патеки на летот без влечење. ? За прилагодливи опции за поставување? 6 вклучени пикари се доволни за да вежбате или да ги споделувате со пријателите. Овој сет на пикадо доаѓа со многу прекрасни додатоци. Со одвојлив дизајн, можете да креирате различни поставувања на Dart. Дополнителни стандардни летови, О прстени и заштитници на врвови служат како резервни копии за итни случаи. Дарт клуч е за затегнување и олабавување на совети за стрела од бурињата. Дарт острилка може да го заокружи врвот за да ги задржи вашите пикадо остри. Заштитниците на летот помагаат да се задржи обликот на летот. Пикадо од преиспитани пикадо откријте се дека ги пронајдете најдобрите можни комбинации на пикадо за да одговараат на вашиот стил и референца. СОСТОЈБА НА СОСТОЈБИ СО СОСТОЈБИ СОДРИНА ДРЦИ Поставете содржина.

Избор на клиенти..