• Свеж
Комплет за позлата на Caswell Cobalt - 10 Pint
zoom_in

Комплет за позлата на Caswell Cobalt - 10 Pint

DEN 1.67

Стока
check Достапно.

Резервоар за стакло 1 x 6 QT (висок 11 "DIA X 7"). Термометар. Топки за контрола на магла. Концентрат на кобалт - Дел А 16 мл. Концентрат на кобалт - Дел Б 24 мл. Кобалт за позлата на кобалт како Chrome - не е жолт никел! Тешко како хром - поцврсто од никел! Ајрони, бакар, месинг, бронза, титаниум, олово слободни лежери и легури на никел. Тенџере метал со блиц бакар. Алуминиум со цинцит предтретман. Нашиот комплет за позлата со електронски кобалт работи на ист начин како и нашите комплети за електронски никел. Комплетот му дава на плочата заслепувачки хром изглед и дава поголема цврстина на површината, без опасни материјали. Се применува на претходно полирана површина, а потоа лесно се разгори, финишот ќе одговара на повеќето комерцијални позлатени парчиња. Кога позлата со електроес, можеби нема да поставите никаква ставка што има површина што го надминува максималното оптоварување на бањата. Максималното оптоварување е 30 квадратни внатре. Погледнете во табелата подолу.Кит Сиземаксимско оптоварување (најголем дел од големината) Достапна е приближна вкупна површина на површината @ 0.0005 "mini75 квадратни во.132 квадратни in.standard150 sq in.264 sq in.deluxe300 sq in.528 sq in.jumbo600 sq in. 1056 квадратни во. После почетното решение, секој комплет може да се надополни со вклучениот Hemical Chemical, до максимум 10 пати. По 10 пати, бањата мора да се отстрани и да се направи свежа бања. Врз основа на големината на големината на Комплет, секој комплет ќе постави одредена количина на површинска површина. Погледнете ја табелата подолу. Хемикалиите за надополнување можат да се купат одделно. Ние препорачуваме позлата со електронски парчиња за мали делови, или кога позлатите во цевки или силно вдлабнати области.

Избор на клиенти..