• Свеж
Douk Audio EQ5 5 Equilizer, Mini EQ Audio Audio Preamp, стерео процесор за домашна работна површина
zoom_in

Douk Audio EQ5 5 Equilizer, Mini EQ Audio Audio Preamp, стерео процесор за домашна работна површина

DEN 1039.84

Стока
check Достапно.

[Надградба на верзијата] 5-опсег EQ Preamplifier : Усвојување 5 парчиња JRC4558 OP AMP, секој е одговорен за еден фреквентен опсег и самостојно го обработува аудио сигналот. Посебно контролно копче со 5-опсег, лесно да го контролирате и поставите опсегот на Freqency како што сакате. Bypass Design одговара повеќе Користете : Со копчето за бајпас за да се исклучи претходната примена на EQ, аудио сигналот ќе излезе од In до надвор директно без никаква обработка, погодно за уживање во оригиналниот звук. Атрактивен изглед и моќен дизајн : Сите метални кутии и позлатени PCB-панел, алуминиумско копче, сите I/O интерфејси се позлатени со злато за да се обезбеди тесна врска и непречено пренесување на оригиналниот аудио сигнал и да се минимизира загубата на сигналот. Мини големина и напојувана од DC 5 V : Компактен дизајн Лесен за носење, удобен за употреба во повеќето сценарија, нема потреба да се донесе посебно напојување, многу погодно за дневни потреби на повеќето корисници. [Надградба на верзијата] 5-опсег EQ Preamplifier : Усвојување 5 парчиња JRC4558 OP AMP, секој е одговорен за еден фреквентен опсег и самостојно го обработува аудио сигналот. Посебно контролно копче со 5-опсег, лесно да го контролирате и поставите опсегот на Freqency како што сакате. Bypass Design одговара повеќе Користете : Со копчето за бајпас за да се исклучи претходната примена на EQ, аудио сигналот ќе излезе од In до надвор директно без никаква обработка, погодно за уживање во оригиналниот звук. Атрактивен изглед и моќен дизајн : Сите метални кутии и позлатени PCB-панел, алуминиумско копче, сите I/O интерфејси се позлатени со злато за да се обезбеди тесна врска и непречено пренесување на оригиналниот аудио сигнал и да се минимизира загубата на сигналот. Мини големина и напојувана од DC 5 V : Компактен дизајн Лесен за носење, удобен за употреба во повеќето сценарија, нема потреба да се донесе посебно напојување, многу погодно за дневни потреби на повеќето корисници. Топли совети 1. Без адаптер за напојување, а EQ5 треба да се напојува со одделно USB напојување, не користете USB -порта на компјутери или споделете го напојувањето со аудио извор, инаку ќе биде предизвикана вообичаена бучава од земјата. 2. Стерео RCA и 3,5 mm AUX влез се паралелно, два влезови и излези ќе работат истовремено, затоа ве молиме, не поврзувајте RCA и 3,5 mm AUX влез во исто време избегнувајте мешање. 3. Функција за пред -примена на EQ треба да се поврзе со адаптерот за напојување DC 5 V, EQ5 може да работи нормално без напојување во режим на бајпас. Paramters Audio input : stereo RCA / 3.5mm AUX Audio output : stereo RCA / 3.5mm AUX Input impedance : 50 KΩ Output impedance : 47Ω Frequency response : 5 Hz-154k Hz THD : 0.003%@1 KHz EQ Bands : 100 Hz, 400 Hz, 800 Hz, 4 KHz, Функција за бајпас од 10k Hz : Поддршка за работен напон : DC 5 V (≥500ma) Енергетски интерфејс : USB (тип-C) Димензии (W*D*H) : 120*60*38mm / 4.72*2.36*1,50in Нето тежина : 224g / 0,49 LB Тежина на пакет : 400g / 0,88lb Список за пакување 1*Eq5 Preamp 1*USB кабел (Type-C) 4*Гумени стапала 1*Упатство за корисникот.

Избор на клиенти..