• Свеж
Воен Компас За Пешачење, Ориентирачки Компас За Леќи,Водоотпорни И Отпорни На Тресење Навигациски Компаси, Совршен За Кампување Пешачење и Други Активности На Отв?
zoom_in

Воен Компас За Пешачење, Ориентирачки Компас За Леќи,Водоотпорни И Отпорни На Тресење Навигациски Компаси, Совршен За Кампување

DEN 848.00

Стока
check Достапно.

Пловечки компас 360 степен бирање и преклопен метален капак. Пловечки компас 360 степен бирање и преклопен метален капак.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Тип : Компасматеријал : Алуминиумска Легура : Воена Зелена Тежина : Прибл. ПРЕНОСЛИВ : Чувајте го компасот во ваша близина со додаток за јамка за појас или ставете го безбедно во вашиот џеб со торбичка за носење, за да можете да ги држите рацете зафатени на планината што ја повторувате. Армијата Зелен Американски Компас. ПРЕНОСЛИВ : Чувајте го компасот во ваша близина со додаток за јамка за појас или ставете го безбедно во вашиот џеб со торбичка за носење, за да можете да ги држите рацете зафатени на планината што ја повторувате. ПОВЕЌЕ КАРАКТЕРИСТИКИ : табела за конверзија за агол, градиент и растојание се појавуваат на задниот дел од компасот, а ротирачкиот прстен на рамката ви овозможува да го заклучите лежиштето за да знаете дека се движите во вистинската насока.Ве молиме дозволете грешка од 0-1 инчи поради рачно мерење. Армијата Зелен Американски Компас. МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН МЕТАЛЕН ВОЕН КОМПАС : нивото на меурот може да ја подобри неговата точност и да ги намали грешките;насочувањето на прозорецот и линијата на видот може точно да се лоцира. ERGОНОМСКИ ДИЗАЈН : функцијата на објективот ја зголемува точноста на читањето со објектив на задниот поглед што го зголемува бирачот На картичката Ц, така што секогаш ќе добиете точно читање. Ви благодариме за разбирањето. Со функцијата на објективот, леќата на ретровизорот може да го зголеми бирачот за да ја подобри точноста на отчитувањата.

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Compass
Material:
Aluminum Alloy
Color:
Military Green
Weight:
Approx. 196g / 6.9oz
Product Size:
Approx. 85x62x25mm / 3.3x2.4x1.0in
Functions:
Orientation, map orientation, measuring azimuth, deviation angle and object width, etc.
Package List:
1 x Compass (With Hanging Rope)1 x Manual1 x Cloth Bag
Note:
1.Please allow 0‑1 inch error due to manual measurement. Thanks for your understanding.2.Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard.

Избор на клиенти..