• Свеж
Нутрафол Шампон &засилувач; Регенератор јас Видливо Го Подобрува Обемот И Силата На Косата Со Чистење На Затнат Скалпот И Одбрана На Косата Од Оштетување Јас Лекар-
zoom_in

Нутрафол Шампон &засилувач; Регенератор јас Видливо Го Подобрува Обемот И Силата На Косата Со Чистење На Затнат Скалпот И Одбрана

DEN 1408.00

Стока
check Достапно.

СИСТЕМ ФОРМУЛИРАН ОД ЛЕКАР : Клинички ефикасен шампон и регенератор со природни состојки прилагодени на уникатните биолошки шминки на микробиомот на скалпот и влакната на косата. ШАМПОН ЗА СКАЛПОТ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ПАТЕНТ : зајакнувачки шампон за скалпот кој длабоко чисти додека го оптимизира нивото на рн на микробиомот на скалпот. Клинички се покажа дека го балансира производството на себум (без соголување на скалпот), хидрира и негува скалпот и косата. КЛИНИЧКИ ЕФИКАСЕН РЕГЕНЕРАТОР : лесен, природен регенератор кој обезбедува повеќеслојна заштита за зајакнување и одбрана на косата од оштетување. Клинички се покажа дека ја надополнува влагата и ја подобрува еластичноста значи, косата останува силна и здрава. ПОДДРЖАНО ОД РИГОРОЗНО ТЕСТИРАЊЕ : во клиничка студија, 100% од корисниците покажаа итно подобрување на сувоста и ронливоста на скалпот со Шампон за Прочистување На Коренот. Во тест со сила на чешел, Регенераторот На Бранителот На Влакната ја подобри влагата на косата за 86%. СПАРЕТЕ СЕ СО ДОДАТОЦИ ЗА РАСТ НА КОСАТА : земете пристап на целото тело кон здравјето на косата користејќи Поддршка За Скалпот со нашите клинички докажани Нутриционистички Производи-природни додатоци кои ја поставуваат основата за раст на косата со таргетирање на основните причини за истенчување одвнатре.

Избор на клиенти..