• Свеж
CZDYUF Мапа Далечина Километража Мултифункционален Компас Кривиметар Надворешен Спорт За Качување Мал, Лесен и Пренослив
zoom_in

CZDYUF Мапа Далечина Километража Мултифункционален Компас Кривиметар Надворешен Спорт За Качување Мал, Лесен и Пренослив

DEN 5837.60

Стока
check Достапно.

Материјал : Пластика. Мал, лесен и пренослив. Професионален Мултифункционален Високопрецизен Вграден Компас. Одлично за морски, возила, пловење со брод, патување, пешачење, на отворено итн. Надворешниот крлеж на надворешниот прстен е см владетел. Покажувачот што ротира една недела е см. Материјал : Пластика. Мал, лесен и пренослив. Професионален Мултифункционален Високопрецизен Вграден Компас. Одлично за морски, возила, пловење со брод, патување, пешачење, на отворено итн. Надворешниот крлеж на надворешниот прстен е см владетел. Покажувачот што ротира една недела е см. Материјал : Пластикамали, лесни и преносливи.Професионален Мултифункционален Високопрецизен Вграден Компас.Одлично за морски, возила, пловење со брод, патување, пешачење, на отворено итн.Надворешниот крлеж на надворешниот прстен е см владетел. Покажувачот што ротира една недела е см.Внатрешниот крлеж на надворешниот прстен е 1 : 50.000 размери, што се однесува на картата 1 : 50.000.Надворешниот крлеж на внатрешниот прстен е 1 : 20.000 размери, што се однесува на картата 1 : 20.000.Внатрешниот крлеж на внатрешниот прстен е 1 : 5.000 размери, што се однесува на картата 1 : 5.000.Спецификации : Материјал : Пластикабојка : Жолта,Бела (како што е прикажано на сликите)Големина : апликација. 4. 5cmx9. 6cmx1. 65cm/1. 77inx3. 78inx0. 65inquanty : 1 Pc Instruction : Поместете го покажувачот на нула, т.е. на скала од 1 : 1. Порамнете го малото тркало на мерната адреса, лизгајте(тркалање) до дестинацијата долж трасата.Според скалата на мапата, прочитајте го бројот на километри на одемотер.Пакетот вклучува : 1 мапа На Далечина Погоден за спорт на отворено, активности на отворено, како што се лов, возење велосипед, качување и кампување.

Избор на клиенти..