• Свеж
2x дел од големината на латекс
zoom_in

2x дел од големината на латекс

DEN 271.84

Стока
check Достапно.

Се природно, направено од гуменото дрво; Без суровост. Течен латекс има многу намени : Направете кожа на зомби, создадете 3Д брчки, користете како лепило. Совршено за правење лузни, гасови и други рани на вашата кожа. Употреба со памук и хартија за ткиво за да се изградат ефекти; Може да се наслика по сушењето. Пофлексибилен од редовниот лепак; Брзо се суши; Суши јасно; Извалкани. Ако треба да изгледате силно, да станете зомби или да се појавите како да сте биле измамени од The ​​Walking Dead, тогаш не гледајте повеќе. Оваа природна течна латекс шминка може да се користи за создавање на сите овие ефекти и повеќе. Вие сте ограничени само со вашата фантазија! Ви треба модринки око? Нема проблем! Треба да стареете 50 години за вечер? Ве покривме - буквално. Овој течен латекс од професионално ниво е совршен за правење незаборавна носија за Ноќта на вештерките или забава за костуми. Пробајте. Полесно е отколку што мислите, и позабавно отколку што некогаш сте мислеле дека е можно.

Избор на клиенти..