• Свеж
Стерлинг заптивка 90006316GR150X24 316L, не'рѓосувачки челик, спирална рана заптивка со флексибилен филер за графит, за 6 цевка, класа под притисок 150#, зелена лента со сиви лен
zoom_in

Стерлинг заптивка 90006316GR150X24 316L, не'рѓосувачки челик, спирална рана заптивка со флексибилен филер за графит, за 6 цевка,

DEN 3.33

Стока
check Достапно.

SSS Style 913, 316 L, не'рѓосувачки челик, спирални рани заптивки се раствор за запечатување на прецизност за рамни и подигнати прирабници за лице и прирабници. Стилот 913 дихтунзи обезбедени од Стерлинг заптивка и снабдување се исто така погодни за разменувачи на топлина, дупки за рачни котел, шахти и други апликации со висок температура, под висок притисок. Ознаки за идентификација на заптивки што се бараат од ASME B16.20 јасно гравирани во сите дихтунзи. Овие дихтунзи се одликуваат со превенција на ерозија на прирабница, навнатре и намалување на турбулентен проток. Совет за инсталација : Спиралните дихтунзи со рани со внатрешни или надворешни прстени за водичи треба да бидат целосно компресирани до прстенот за водич. Ова нема да го оштети заптивката или ќе влијае на перформансите на запечатување. Совет за инсталација : Проверете дали лицата на прирабницата се чисти и во добра состојба. Осигурете се дека се користи точен материјал за зајакнување за да одговараат на условите за работа и се користи употребата на подмачкување на завртки. SSS 316 L, не'рѓосувачки челик, спирални рани дихтунзи со флексибилен филер за графит, испорачан од стерлинг заптивка и снабдување, се за апликации со варијации на висока температура (термички велосипедизам) и/или варијации на притисок, и/или проблеми со вртење на прирабница итн Потребна е преостаната стрес (задржување на стресот), флексибилноста и закрепнувањето се потребни и се дизајнирани да ги исполнат овие барања што бараат заптивки од спирална рана се изработени од преобрачена метална лента и мек материјал за полнење, рани заедно под притисок, и по избор со внатрешен и/ или надворешниот водич прстен Металниот лента го држи филер, што резултира во одлична механичка отпорност, еластичност и закрепнување, круна во форма на V, во центарот на металната лента, делува како пролет, давајќи им на дихтунзи поголема еластичност под различни услови во центарот на прстенот точно го лоцира гарнитурата на Лицето на прирабницата, обезбедува дополнителна радијална јачина и делува како спирален ликвидација на ограничувач на компресија (елемент за запечатување) се состои од метален и мек материјал за полнење, овие дихтунзи се издржливи, лесни за инсталирање и лесни за отстранување на еластичност и јачина ги прават заптивките на спиралните рани идеален избор под Различни состојби и апликации широко користени во текот на рафинериите и постројките за обработка на хемикалии, спиралните дихтунзи на рани се исто така ефикасни за производство на електрична енергија, пулпа и хартија, воздушна вселена и разновидност на апликации за вентил и специјалитети.

Избор на клиенти..