• Свеж
G-starвезда сурова машка премиум графичка худи
zoom_in

G-starвезда сурова машка премиум графичка худи

DEN 1904.00

Стока
check Достапно.

60% памук, 40% рециклиран полиестер. Увезени. Повлечете го затворањето. Машинско миење. Графичка со висока густина : Оваа графичка џемпер со качулка нуди удобно директно вклопување, завршено со ребрести рабови. На градите се става високо квалитетен графички принт на G-star. Лабаво вклопување : Деколте со качулка со влечење, лабава и пространа сечење, еластично ребра на манжетни и полите, кенгур џеб од предниот дел. Ултра мека : Тешкиот материјал за четкана пот има екстра-меко чувство однатре, со класична завршница на Тери однадвор. Рециклирани материјали : Овој стил е создаден од удобно топол плетен на рециклиран полиестер, намалувајќи го неговото влијание врз животната средина. Сурова одржлива : Суровата одржлива облека е направена од материјали кои придонесуваат за минимизирање на влијанието врз животната средина на колекцијата Г-starвезда. Тип на посебна големина : Стандард. Сезони : есен/одмор. Премиум графичката худи од G-Star Raw е дизајнирана во лабава вклопување. Графичките отпечатоци се поставени од двете страни на овој џемпер со качулка. Двоен слоевит аспиратор покажува подигнат фронт со цртежи. Удобниот џеб од кенгур го комплетира. Оваа качулка е сурова одржлива. Суровите одржливи облеки се направени од материјали кои го намалуваат влијанието врз животната средина на колекцијата на суровини на g-star.

Избор на клиенти..