• Свеж
Gppzm crockery керамички чајнички чаши чаши чаши порцелан кунг фу чај сет за пијалоци за церемонија на чај
zoom_in

Gppzm crockery керамички чајнички чаши чаши чаши порцелан кунг фу чај сет за пијалоци за церемонија на чај

DEN 803.20

Стока
check Достапно.

Црната грнчарија е црна грнчарија направена со карбуризирање за време на процесот на отпуштање. Занаетчиството на црната грнчарија е пософистицирано, деликатно и уникатно од оригиналната обоена грнчарија. Рачката е изработена од цврсто дрво, кое има нежна текстура и удобно чувство. Спајтот е елегантен и компактен, со мека крива, проток на мазна вода и мазна вода. Чајникот има вградени дупки за филтрирање на хемисферичен саќе за лесна филтрација. Име на производот : Црна грнчарска чај сетматеријал : керамикак грнчарство е црна грнчарија направена со карбуризирање за време на процесот на отпуштање. деликатна текстура и удобно чувство. Спајтот е елегантна и компактен, со мека крива, проток на мазна вода и мазна вода сечење. Чајникот има вградени дупки за филтрирање на хемисферични саќе за лесна филтрација. Нота : Снимање на светлина и различни дисплеи може Предизвикајте ја бојата на предметот на сликата малку поразлична од вистинската работа. Грешката дозволена за мерење е +/- 1-3cm.components : капакот на котел, одвод на чај, тело на котел.

Избор на клиенти..