• Свеж
1976 година Бејзбол Топс во близина на комплетен сет екс+
zoom_in

1976 година Бејзбол Топс во близина на комплетен сет екс+

DEN 15040.00

Стока
check Достапно.

Прикажаните слики се вистинските скенирања на картичките што ќе ги примате. Картите вклучени во овој сет ќе продаваат за 1.646,80 долари ако се купат одделно. Вклучени некои клучни играчи се : Хенк Арон, Денис Екерсли и Бабе Рут. Овој бејзбол на Топс во 1976 година во близина на комплетен сет содржи 534 картички, во просек од одлични 5 состојби. 100% гаранција за задоволство за сите набавки. За прашања во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте не. 1976 година Бејзбол Топс во близина на комплетен сет (сет на бејзбол) ex+. Набавени одделно, картичките во овој сет имаат вредност за распаѓање од 1.646,80 $. Ова близу комплетен сет содржи 534 картички од можните 660 картички. Ова не е комплетен сет. Картите рангирани според Вредноста : 1976 Топпс #550 Хенк Арон : 4 - ВГ/екс 1976 Топпс #441 Гери Картер : 5 - екс 1976 Топпс #98 Денис Екерсли : 5 - поранешен 1976 Топпс #345 - Бабе Рут цело време на сите времиња Starsвезди : 5 - екс 1976 година Топпс #330 Нолан Рајан : 5 - екс 1976 Топпс #168 Том Хилгендорф : 7 - НМ 1976 Топс #421 А тим за проверка на тимот : 6 - Екс/МТ 1976 Топпс #230 Карл Јастжемиски : 6 - Екс/МТ 1976 Топпс #599 - Рон Гвидри / Роб Футлер / Боб МекКлур / Пат Захри дебитантски бокали : 5 - екс 1976 Топпс #270 Вили Старгел : 5 - Екс 1976 Топпс #191 - Бил Мадлок / Тед Симонс / Мани Сангилин водечки за литератури : 6 - EX/MT 1976 Topps #66 - Gus Bell/Buddy Bell Fath & Son : 6,5 - EX/MT+ Поставете дефект по одделение : Број на картички во сет 534 просечна оценка - пондерирана по вредност 5,46 - EX+ Просечна оценка - Unweighted 5.02 - EX Дефект на одделение 7 - NM 73 6,5 - EX/MT+ 1 6 - EX/MT 63 5 - EX 231 4 - VG/EX 131 3 - VG 35 Цена ако се купат одделно 1,646,80 $ картички на деканот нуди гаранција за задоволство од 100% пари за сите набавки . Само контактирајте не во рок од десет дена од датумот на купување и ние ќе ви ги вратиме парите или, кога е можно, ќе ги замениме картичките. СН : BSET #5735892.

Избор на клиенти..