• Свеж
5/16 ИД на бакарен прстен терминал тешка лесна должност #8 GAUGE-10PK
zoom_in

5/16 ИД на бакарен прстен терминал тешка лесна должност 8 GAUGE-10PK

DEN 3.00

Стока
check Достапно.

Влез на разгорено барел : Леснотија на вметнување на жица. Инхибитор на кислород : отпорност на корозија/лак. Annealed бакарно барел нуди силен отпор на повлекување. Списокот UL/CUL обезбедува безбедност и ефективност во работењето. Работно зацврстено Танг : Отпорен на солза. Терминалните капаци се електрични конектори за прицврстување на голем кабел за мерач и затегнување на извори на енергија или заземјување.

Избор на клиенти..