• Свеж
Детски капаци на розови мини. Целосно прилагодлива мулти-спортска кацига со тврда обвивка со задна безбедносна светлина, медум, главен Том
zoom_in

Детски капаци на розови мини. Целосно прилагодлива мулти-спортска кацига со тврда обвивка со задна безбедносна светлина, медум,

DEN 591.84

Стока
check Достапно.

Преглед на големината : . Направено од издржлива, временска пластика за апс. 20 часа трепка. Капичето за брадата и отстранливиот лагер за пена EPS помагаат да се одржи шлемот и да се додаде заштита од удар. Црвената LED светлина има 3 режими на светлина и работи 20+ часа. Целосно прилагодливо : . Бирачот ја затегнува внатрешната лента. Сите детски шлемови се дизајнирани во Велика Британија и мини капаците се во согласност со упатствата за CPSC и EN1078 за пазарите во САД и ЕУ. Сите шлемови се прилагодливи. 2x аг3 клетки батерии (вклучени). Наменето да го заштити челото, горе, грб и страни на главата. Мини капаци се малку-не, многу ладен од повеќето детски шлемови за велосипеди, а всушност се нешто што ќе сакаат да го носат. Cutaways ги изложуваат ушите, така што слухот не е блокиран. Сите шлемови се прилагодливи. Воздушните дупки во горниот и задниот дел се доволно големи за вентилација и нема да ја намалат заштитата. Забелешка : Не се препорачува да купите шлем во кој ќе „прерасне во вашето дете“. Безбедност и сертификати : . Задната безбедносна светлина има 3 режими и трае 20+ часа. 10 часа константна. Изберете ја големината што одговара на обемот на главата на детето : мал (48 - 53 см / 19 " - 21") или среден (53 - 58 см / 21 " - 23"). Сите детски шлемови се дизајнирани во Велика Британија и мини капаците се во согласност со упатствата за CPSC и EN1078 за пазарите во САД и ЕУ. Шлемот е исто толку добар како и тоа. Воздушните дупки во горниот и задниот дел се доволно големи за вентилација и нема да ја намалат заштитата.

Избор на клиенти..