• Свеж
Dove Desodorant 2,6 унца АДВЕР ГРИА АНТИ-ПЕСЕРСПИРАНТ КУЛЕНСКИ ОСНОВНО
zoom_in

Dove Desodorant 2,6 унца АДВЕР ГРИА АНТИ-ПЕСЕРСПИРАНТ КУЛЕНСКИ ОСНОВНО

DEN 0.33

Стока
check Достапно.

Антиперспирантниот дезодоранс на Dove Advanced Care Cool Essentials 2,6 мл, до 48 часа заштита од антиперспирант. Содржи Dove Nutriummoisture и ¼ навлажнувачи. Подножјето на кожата изгледа и се чувствува помека со редовна употреба. Антиперспирантниот дезодоранс на Dove Advanced Care Cool Essentials 2,6 мл, до 48 часа заштита од антиперспирант. Содржи Dove Nutriummoisture и ¼ навлажнувачи. Подножјето на кожата изгледа и се чувствува помека со редовна употреба. Антиперспирантниот дезодоранс на Dove Advanced Care Cool Essentials 2,6 мл комбинира уверување до 48 часа антиперспирантна заштита со освежувачки мирис на краставица и зелен чај. Покрај одржувањето на влажноста на подножјето на заливот до 48 часа, формулата од алкохол (етанол) од 0% помага во деликатната кожа на кожата да се опорави од иритацијата што може да ја предизвика редовното бричење. Формулата, исто така, вклучува гулаб Nutriummoisture и уникатни ¼ навлажнувачи, за мазни подсади кои изгледаат и се чувствуваат помеки со редовна употреба. Ако се прашувате како да добиете меки пазуви, изберете Dove Cool Essentials за допирливо мека, мазна кожа на кожата и мирис за да ги разбудите вашите сетила наутро. За употреба, нанесете го овој антиперспирант дезодоранс на сува кожа по туширање или капење и уживајте во свежа и удобно сува кожа во текот на целиот ден. За најдобри резултати, проверете дали вашата кожа на подножјето е ладна и целосно сува пред да нанесете и дајте им на секое подлога неколку удари за дури и покриеност. На Дове, нашата визија е на свет каде убавината е извор на доверба, а не вознемиреност. Значи, ние сме во мисија да им помогнеме на следната генерација на жени да развие позитивна врска со начинот на кој изгледаат-помагајќи им да ја подигнат својата самодоверба и да го реализираат својот целосен потенцијал.

Избор на клиенти..