• Свеж
Tekno RC LLC 1/8 NB48 2.1 4 тркала за возење на тркала нитро кабриозен комплет TKR9301 CARSGAS комплет 1/8 Off-Road
zoom_in

Tekno RC LLC 1/8 NB48 2.1 4 тркала за возење на тркала нитро кабриозен комплет TKR9301 CARSGAS комплет 1/8 Off-Road

DEN 11568.16

Стока
check Достапно.

Тешка анодизирана осветлена шасија. 3 Диференцијали на исполнети течности. Нови подолги задни раце. Нови вретена со прилагодлив Ackerman. Сите метрички хардвер. Вовед : Пред две години, aredаред Тебо го пилотираше NB48 2.0 за да стане врвен возач на светот, благодарение на најдолгиот во рацете на час и целосно редизајниран распоред на шасијата. Остана омилен клиент низ целиот свет, поради неверојатното грубо ракување со патеките, екстремна издржливост, леснотија на одржување и иновативни карактеристики на дизајнот. Карактеристики : 3мм CNC 7075 Алуминиум тврдо анодизирана осветлена шасија независно серво монтирање w/ раздвоени батерии и радио кутии CNC 7075 шок -кули, столбови блокови и моторни задни на задникот на течноста од 16мм со CNC delrin клипови и ги води долгите, тесните пиво суспензија на задни геометрија за задните геометрија Систем за вметнување центар w/ прилагодлив центар за ролни 3 течности исполнети со лесен пристап Диференцијали со 1 парчиња монтирање на крилјата и ултра лесна категорија 2-ри генерација Брзо гориво на телото докажано Tekno RC Издржливост Сите метрички хардверски преглед : Текно сакаше да ја однесе платформата NB48 на следното ниво, И знаеше дека е време за голема надградба. Во типична мода на Tekno RC, NB48 2.1 мораше да понуди исклучителна вредност, додека исто така вклучува и одлики што никогаш не се видени. Се разбира, тие мораа да вклучат неколку веќе објавени предмети за хоп-ап, но исто така требаше да го истуркаат 1/8-миот дизајн на кабриолет до нејзините граници. Тимот веќе подолго време тестира индивидуални компоненти на новиот кабриолет, но на првото излегување со целосна продукција NB48 2.1, aredаред Тебо беше во можност да го постави на подиумот на јужните државјани во 2022 година и на второто излегување, aredаред Вигинс ја однесе победата на трката на отворено во Мидаамерика во 2022 година. Многу од 2,0 надградби, како што се ревидираните кули за шок, ажурирани плочи на телото, плочи на вретено на Акерман, кампови за сопирачки, монтирање на високи крилја, потрајни менувачи и загради за шасии, се стандардни карактеристики на NB48 2.1.

Избор на клиенти..