• Свеж
Прицврстувач за тврдоглави 014973486266 завртки за прирабница, 3/8-16 x 2-1/2, парче-25
zoom_in

Прицврстувач за тврдоглави 014973486266 завртки за прирабница, 3/8-16 x 2-1/2, парче-25

DEN 3.00

Стока
check Достапно.

Дијаметар : 3/8 ". Должина : 2-1/2 инчи. Материјал : челик. Заврши : жолт цинк. Стил на глава : хексадецимален мијалник (клуч од 9/16). Дијаметар : 3/8". Должина : 2-1/2 инчи. Материјал : челик. Заврши : жолт цинк. Стил на глава : хексадецимален мијалник (клуч од 9/16). Ние складираме широк спектар на сврзувачки елементи идеални за многу апликации низ домот, фармата, бизнисот, автомобилите и во индустријата. Повеќето од нашите сврзувачки елементи имаат лесен цинк со челик што дава повеќе финиш отпорна на 'рѓа. Ние, исто така, продаваме обложени и не'рѓосувачки производи за дополнителен отпор на 'рѓа. Ние складираме многу одделенија на сврзувачки елементи кои се движат од низок јаглероден челик до зацврстен, челик третиран со топлина. Не се применуваат сите сврзувачки елементи за сите апликации, затоа бидете сигурни дека темелно ќе се тестираат и да се добие мислење на лиценциран градежник или овластен зграда или структурен инженер пред да се потпираат на овие сврзувачки елементи за какви било ситуации кога неуспехот би резултирал во оштетување на имотот или лицето.

Избор на клиенти..