• Свеж
Јаже за задниот дел, вежба за вежбање на вратот за вежбање на јажето за олабавување на зглобовите на јажето Динамичко самопочитување на лумбална лента за вежби за ф
zoom_in

Јаже за задниот дел, вежба за вежбање на вратот за вежбање на јажето за олабавување на зглобовите на јажето Динамичко самопочитување

DEN 1.00

Стока
check Достапно.

Јаже за вежбање на рамото на вратот : лентата за истегнување обезбедува дополнителна стабилност за време на непрекинато истегнување и пози. Јажето за истегнување може да се користи за ублажување на болката и лумбалната болка, удобна и практична, погодна за домашна употреба или теретана. Добро изработка : Користење на напредна технологија со одлична изработка за да се донесе мазна површина, што е безбедно за употреба. Најлонскиот материјал има голема јачина, добра цврстина, висока затегнување и компресивна јачина, отпорност на замор. Главни функции : Самостојно олеснување на грбот и вратот лабави 'рбетни зглобови, олеснување на болката, итн. Со користење на технологијата. Ременот за истегнување ја подобрува флексибилноста и го зголемува опсегот на движење за подобри перформанси, додека го намалува ризикот од повреда. Не лизгање : Не се лизга на кожата, ја оптимизира потпора на 'рбетниот процес, постабилен за употреба. Загревањето со лента за истегнување помага да се спречат повредите и да се подобри обновувањето на мускулите. Цврст и стабилен : Ова е силна лента за ткаенини, со лесна рачка за зафаќање, можете да ја држите со доверба. Ефективно истегнување на целото тело, совршено за јога, пилатес, балет, Cross Fit. 1. Цврст и стабилен : Ова е силна лента за ткаенини, со лесна рачка за зафаќање, можете да ја држите со доверба2. Не лизгање : не се лизга на кожата, ја оптимизира потпора на 'рбетниот процес, постабилен за употреба3. Главни функции : Самостојно олеснување на грбот и вратот лабави 'рбетни зглобови, олеснување на болката, итн. Со користење на технологија4. Добро изработка : Користење на напредна технологија со одлична изработка за да се донесе мазна површина, што е безбедно за употреба5. Издржлив најлон : Најлон материјал има голема јачина, добра цврстина, висока затегнување и компресивна јачина, отпорност на замор Респекција : Тип на ставка : Заеднички олабавување на појасот : Користете ја технологијата за да се ослободиме од грбот, вратот лабави 'рбетни зглобови, олеснување на болката и така и на материјал. x Олабавување на зглобовите.

Item Type:
Joint Loosening Belt
Function:
Use technology to self relieve back, neck loose spinal joints, relieve soreness and so on
Material:
Nylon
Package List:
1 x Joint Loosening Belt:

Избор на клиенти..