• Свеж
Комплет за прераспределување на косата Грофули - злато | 3-чекор систем | Шампон, балсам и 5% миноксидил
zoom_in

Комплет за прераспределување на косата Грофули - злато | 3-чекор систем | Шампон, балсам и 5% миноксидил

DEN 1547.20

Стока
check Достапно.

Ослободени од фталати, парабени и сулфати. Формулирани со негување состојки за да се отстрани градењето на скалпот и содржи мал молекул што продира во вратилото на косата за да промовира силна, здрава коса однатре надвор.[Систем со 3 чекори] : Овој комплет за прераспределување на косата е погодно доставен до вашата врата. [Холистички пристап кон нега на коса] : Производите вклучени во овој комплет за прераспределување на косата се формулирани за поддршка на растот на косата и да се постигне оптимално здравје на косата и скалпот. Чекор 3 : Растејќи со помош на Grofully Men Extrage Regorthtth The Regorthtth. Услови коса со мешавина од био-базирани состојки што остава коса да се чувствува мека и да изгледа сјајна. [Холистички пристап кон нега на коса] : Производите вклучени во овој комплет за прераспределување на косата се формулирани за поддршка на растот на косата и да се постигне оптимално здравје на косата и скалпот. Услови коса со мешавина од био-базирани состојки што остава коса да се чувствува мека и да изгледа сјајна. Длабоко климатизацијата и навлажнувачката формула работи на зајакнување на фоликулите на косата и да ги вратат оштетените нишки. Со постојана употреба на производи за нега на коса, со текот на времето ќе постигнете и одржувате видлив раст на косата. Со постојана употреба, ќе започнете да гледате резултати за малку од три до четири месеци. Клинички тестираните производи беа развиени за поддршка на растот на косата на клеточно ниво. Грофули шампон и балсам се формулираат со био-базирани состојки за да се врати, поправи и да се врати косата. Нашите производи се без суровост и произведени во САД. Комплетот за злато за прераспределување на мажите во Грофули вклучува систем со три чекори и е холистички пристап кон нега на коса. [Систем со 3 чекори] : Овој комплет за прераспределување на косата е погодно доставен до вашата врата. Ова 5% тематски раствор на миноксидил се применува на скалпот двапати на ден за да се стимулира растот на косата и да се прошири циклусот на природен раст на вашата коса. Клинички тестираните производи беа развиени за поддршка на растот на косата на клеточно ниво. [Хидрат] : Заклучете ја влагата кога користите Grofully Clasherater како следниот чекор во рутината за нега на коса. Чекор 1 : Исчистете ја косата и скалпот со помош на шампон на Грофули. Дали знаевте дека 85% од мажите доживуваат опаѓање на косата на возраст од 50 години? Престанете со слабеење на косата и губење на косата со поддршка на здрав скалп и коса. [Расте] : Завршете ја рутината за нега на коса со дополнителниот третман на преостанатиот дел од косата на нашите мажи. Чекор 2 : Хидрат и заклучување во влага користејќи го Grofully Clasherater.

Избор на клиенти..