• Свеж
Magma Ctrl Case MPC Live II
zoom_in

Magma Ctrl Case MPC Live II

DEN 1599.84

Стока
check Достапно.

Изработена од дебелина од 6 мм и крута Дурашок обликувана Ева пена и вода што ја отфрла полиестерската надворешна обвивка. Вклучително и практичен панел за организатор на кабел. Вклучително. Отстранлив подлога за пена за јајце за да ги заштити копчињата, зглобовите и влошките. Удобно носење рачки и лента за рамо. Компатибилен со капакот на Decksaver. Ctrl MPC Live II е обичај дизајниран за да го задржи Akai MPC Live II и е многу лесен и удобно решение за носење на вашиот MPC добро заштитено во следното студио или сесија во живо. Изработена од цврста обвивка за ева школка Дурашок и внатрешност со пена со висока густина, таа е опремена со додаток панел за организирање на аудио кабли и додатоци. панел. Отстранлив подлога за јајце-пена за да ги заштити копчињата, зглобовите и удобните рачки за носење и рамената на рамото, со дексавер ®, мерки : 17,3 x 11.4 5.1 во (44 x 29 x 13 см) Внатрешни мерки : 16,5 x 10,6 4.3 во (42 x 27 x 11 КМ) Тежина : 2,8 фунти (1,26 кг).

Избор на клиенти..