• Свеж
Зраци Вивио ЦЕЛОСЕН Спектар ЛЕД Тајмер Прилагодлив Затемнувач Аквариумски Аквариумски Резервоар За Риби Светлина Слатка Вода 12 20 24 30 36 48
zoom_in

Зраци Вивио ЦЕЛОСЕН Спектар ЛЕД Тајмер Прилагодлив Затемнувач Аквариумски Аквариумски Резервоар За Риби Светлина Слатка Вода

DEN 220.00

Стока
check Достапно.

Високиот излез на луменот и Високиот БРОЈ НА ЛЕР за супер јасна и светла аквариумска светлина. 5 нивоа на прилагодлива осветленост. 3 излезни обрасци за различни поставки и предност. 3 времетраење на тајмерот за автоматско исклучување. Постави и оди. Алуминиумска обвивка. Продолжување на загради. Мала Тежина. Низок Профил. Серијата Beamswork Vivio нуди повеќе од она што акваристите го сакаат во едно елегантно led светло. Многу акваристи изразија како сакаат функционална, но едноставна лед светилка за нивните слатководни аквариуми. Серијата Вивио го нуди токму тоа. Вградената функција на тајмерот ви овозможува да го изберете времетраењето што ви се допаѓа светлото што треба да се вклучи пред автоматски да се исклучи со едноставен прекинувач. Нема гужва во обидот да дознаам како да го поставите тајмерот. Постојат пет нивоа на осветленост што корисникот може да ги постави со уште едно едноставно притискање на копче. Сите vivio тела се опремени со СУПЕР 2835 LED чипови ШТО работи поладно, посветло и енергетски поефикасно што овозможува повеќе Led Диоди да се вградат во секоја тела. Вклучува држачи за продолжување, напојување и претходно жична врска што ќе се користат со модули за тајмер на Греди.

Избор на клиенти..