• Свеж
Пенкало за таблети за таблети, Boxwave® [Evertouch капацитивен стилус] Врв со влакна капацитивно пенкало за стилови за таблети - џет црно
zoom_in

Пенкало за таблети за таблети, Boxwave® [Evertouch капацитивен стилус] Врв со влакна капацитивно пенкало за стилови за таблети

DEN 0.67

Стока
check Достапно.

? [Прилози за Lanyard] Пакетот вклучува 3 прицврстувачи на клип-он Lanyard : 2-инчен лента со прицврстување на приклучокот за слушалки од 3,5 мм, еластичен калем од 12 инчи со прицврстување на приклучоци за слушалки од 3,5 мм, шарм клип за прицврстување на ланци, привлечност или нараквици. Барелот е конструирана со алуминиум со мала тежина што е удобно за одржување. Подобрете ја чистотата особено кога ја предавате таблетата на некој друг за потпис. Барелот е конструиран со алуминиум со мала тежина што е удобно за одржување. ✍ [Природно и удобно] Ние го дизајниравме капацитивниот стилус на Evertouch со подолга должина и совршено пондерирана за да бидеме природна алатка за игла. Подарете им ја капацитивниот стилус на Evertouch наместо да ги користат прстите!. Капацитивниот стилус на Boxwave Evertouch со врвот на фибермеш користи напредна технологија за стилови за да ви обезбеди најдобар игла за вашата таблета! Пробив во технологијата на стилус : Евертушот капацитивен стилус има врв на фибермеш, која е цврсто навиднато спроводна ткаенина што е многу трајно и отпорен на кинење. Како карактеристика на бонус, мекиот врв на фибермеш го чисти екранот додека го користите иглата! Нема повеќе ленти, мешавини или отпечатоци од прсти на вашиот екран. ? [Стабилност и јачина] Пробив во технологијата на игла : Капацитивниот стилус на Евертуш има врв на фибермеш, кој е цврсто ткаен спроводлив материјал кој е многу издржлив и отпорен на кинење.

Избор на клиенти..