• Свеж
Мромакс М12 Хексадецимален Болт М12-1,75 х 30мм Шестоаголна Глава Завртки Завртки Јаглероден Челик Целосно Навој Метрички Шестоаголни Завртки Одделение 12,9 Црни 2 парчи
zoom_in

Мромакс М12 Хексадецимален Болт М12-1,75 х 30мм Шестоаголна Глава Завртки Завртки Јаглероден Челик Целосно Навој Метрички Шестоаголни

DEN 84.64

Стока
check Достапно.

①ДИМЕНЗИЈА+ - М12 х 30; Должина На Прачка : 30 мм / 1,18"; Ширина На Шестоаголник : 19мм / 0,75"; Дебелина на Шестоаголник : 7,8 мм / 0,31"; Теренот : 1,75 мм / 0,07 ". ●МАТЕРИЈАЛ● - Овие Шестоаголни Завртки за Глава Се Изработени од јаглероден челик, тешки, издржливи. кој е супериорен во однос на обичниот челик и сите сврзувачки елементи обложени со цинк, обезбедува добра цврстина и отпорност на корозија во лоши средини. ●КАРАКТЕРИСТИКА € - Шестоаголна Завртка е навојна спојка со шестоаголна форма на главата и е дизајнирана да се инсталира со помош на клуч. Шестоаголните завртки се фаворизирани за нивната робусна форма, што ги прави погодни за повеќе тешки апликации за прицврстување. Шестоаголните завртки се исто така генерално достапни во поголеми димензии од алтернативните сврзувачки елементи. ●АПЛИКАЦИЈА ● - завртката ќе биде постабилна и прицврстена на механизмот што ротира во насока на стрелките на часовникот или насилно се тресе, добар ефект против олабавување. Широко се користи во работни кола за пумпи за базени, работни кола со пумпа за проток под висок притисок, мермерни машини, опрема за сечење дрво, центри за тркала на камиони итн. ●СОДРЖИНА НА ПАКЕТОТ-2 ПАРЧИЊА шестоаголни завртки за завртки. Mro Max 2pcs Јаглероден Челик Целосно Навој Шестоаголна Завртка Опис : прачката со целосна навој на шестоаголни завртки обично се нарекува целосно навој шестоаголни завртки. Обезбедува одлична сила на зафат. Прачката со дел од конецот генерално се нарекува шестоаголна завртка со половина навој. Тоа помага таму каде што е важна отпорноста на смолкнување. 1. Овие шестоаголни завртки се изработени од висококвалитетен материјал Од Јаглероден челик, имаат стабилни перформанси и добра отпорност на корозија. 2. Нашата контрола на квалитетот се движи од избор на суровини до ладно ковање на празни места, триење на забите и целосна проверка на оптиката. 3. Широко се користи во рамки за кревети, железни врати, столови за преклопување, велосипеди, градинарска опрема, огради, скали, бродови, пристаништа, автомобили, машински алати, самостојни проекти итн. Спецификација : Име На Производ : Шестоаголна Глава Болт Бренд : Mromax Главна Боја : Црна Големина : M12 x 30 Материјал : Должина На Јаглероден Челик Прачка : 30 mm / 1.18 "Шестоаголна Ширина : 19 mm / 0.75" Шестоаголна Дебелина : 7.8 mm / 0.31 "Теренот : 1.75 mm / 0.07" Содржина На Пакетот : 2 парчиња * Шестоаголни Завртки за Глава.

Избор на клиенти..