• Свеж
Колумбија, женска Suttle Mountain, долга изолирана јакна
zoom_in

Колумбија, женска Suttle Mountain, долга изолирана јакна

DEN 2.00

Стока
check Достапно.

Melange 100% полиестер, омни-загрева рефлексивна постава 100% полиестер, синтетички надолу 100% полиестер. Увезени. Полиестерска обвивка. Затворање на патент. Машинско миење. Омни-топли термички рефлектирачки. Ткаенина отпорна на вода. Фаукс надолу изолација. Централна должина на грбот : 36 инчи. Прикачен, прилагодлив аспиратор за бура. Аспиратор на Шерпа. Melange 100% полиестер, омни-загрева рефлексивна постава 100% полиестер, синтетички надолу 100% полиестер. Увезени. Полиестерска обвивка. Затворање на патент. Машинско миење. Омни-топли термички рефлектирачки. Ткаенина отпорна на вода. Фаукс надолу изолација. Централна должина на грбот : 36 инчи. Прикачен, прилагодлив аспиратор за бура. Аспиратор на Шерпа. Колумбија Саттл планина Долга изолирана јакна комбинира стилски изглед со функционална технологија за да ве одржи топло и суво. Направена за жени, оваа јакна има обвивка отпорна на вода, изолирана со топло синтетичко надолу, заедно со ладно и исечено од крзно, всушност ќе уживате да се упатувате кон суровите елементи со оваа јакна. Квалитетното склопување, градежништвото и шиењето внесено во оваа јакна ќе всади чувство на доверба кога времето ќе се претвори во супер замаглување и студ. Оваа разноврсна јакна во стилот на парка има обвивка за отфрлање на вода, која внесува 100% синтетички надолу, и е наредена со нашиот потпис на термичка рефлексивна постава за омни-топлина-испорачувајќи зимски перформанси што навистина ќе уживате во кое било феригидно прошетка. Доаѓа со прилагодлив аспиратор за невреме, со своја отстранлива и заштитена облога на крзно. Сега можете да ја прилагодите пријатната во движење. Двонасочниот прилагодлив централен патент овозможува целосна прилагодливост за подобрен опсег на контрола на движење и температура, додека џебот на градите, прилагодливите манжетни и две џебови со рака и карго ќе ги задржат вашите најважни работи безбедни и суви. Овој женски зимски палто се нуди во повеќе бои и големини. Достапно во проширена големина. Активно и редовно вклопување. За да се обезбеди големината што ќе ја изберете е исправна, искористете ја нашата табела за големина и следниве упатства за мерење : За ракавите, започнете од центарот на вратот и измерете го преку рамото и надолу до ракавот. Ако наидете на делумен број, заокружете до следниот дури и број. За градите, измерете го во потполниот дел од градите, под пазувите и над лопатките на рамото, одржувајќи ја мерката на лентата цврста и нивото. Како да се измери : Градите/бистата : Измерете го во максималниот дел од градите, под пазувите и над лопатките на рамото, одржувајќи ја мерката на лентата фирма и ниво. Полош : Измерете ја природната линија на половината, дозволувајќи им на мерката на лентата да седи удобно. Колковите : Измерете околу целосниот дел од колковите.

Избор на клиенти..