• Свеж
5 парчиња 0,2-1,0 мм 3д Млазница За Печатач, Практичен Стврднат Третман, 3Д Млазница ЗА Печатач, Отпорност На Висока Температура, Канцеларија За 3д Печатач Млазница Дома
zoom_in

5 парчиња 0,2-1,0 мм 3д Млазница За Печатач, Практичен Стврднат Третман, 3Д Млазница ЗА Печатач, Отпорност На Висока Температура,

DEN 355.20

Стока
check Достапно.

Мала големина, лесна за носење и складирање, погодна за употреба и со добри перформанси. Стврднат третман, со отпорност на висока температура, отпорност на корозија и помазна жица. Изгледот на буквите е јасен, што ви овозможува подобро да разликувате, а квалитетот на деталите може да се види. Од 0,2-1,0 МЛАЗНИЦА, може да ги задоволи вашите потреби за употреба и замена, многу практично. Површината за контакт на производот е рамна, решавајќи го проблемот со истекување на потрошен материјал. Функција : 1. Изгледот на буквите е јасен, што ви овозможува подобро да разликувате, а квалитетот на деталите може да се види.2. Површината за контакт на производот е рамна, решавајќи го проблемот со истекување на потрошен материјал.3. Стврднат третман, со отпорност на висока температура, отпорност на корозија и помазна жица.4. Од 0,2-1,0 МЛАЗНИЦА, може да ги задоволи вашите потреби за употреба и замена, многу практично5. Мала големина, лесна за носење и складирање, погодна за употреба и со добри перформанси. Спецификација : Тип На Ставка : 3д Печатач Поставена Млазница Потрошен Материјал На Млазницата : Прибл. 1,75 мм / 0,1 Во Опционална Спецификација : 0,2 мм, 0,3 мм, 0,4 мм, 0,5 мм, 0,6 мм, 0,8 мм, Големина од 1,0 мм : Прибл. 0,2 мм / 0,01 во 0,3 мм / 0, 01 ин0, 4мм / 0,02 во 0,5 мм / 0, 02ин0, 6мм / 0, 02ин0, 8мм / 0,03 во 1,0 мм / 0,04 Во Дијаметар : Прибл. 0,4 мм / 0,02 инчи, 0,6 мм / 0,02 инчи, 0,8 мм / 0,03 Степен На Третман : целокупен третман на стврднувањетврдост : Целокупна цврстина 50 степени (цврстина на површината 55-60 степени)Материјал : За Млазницата МК8 (стврднат челик/челик за умирање) Големина : Прибл. 6мм / 0,2 во 7мм / 0, 3ин5мм / 0,2 во 13мм / 0, 5ин2мм / 0,1 Во Списокот Со Пакувања : 5 х Млазница.

Избор на клиенти..